Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМАТИКА РОДУ SIDERITIS L. (LAMIACEAE) ФЛОРИ КРИМУ І ПІВНІЧНОГО КАВКАЗУ

СИСТЕМАТИКА РОДУ SIDERITIS L. (LAMIACEAE) ФЛОРИ КРИМУ І ПІВНІЧНОГО КАВКАЗУ

Назва:
СИСТЕМАТИКА РОДУ SIDERITIS L. (LAMIACEAE) ФЛОРИ КРИМУ І ПІВНІЧНОГО КАВКАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НІКІТСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД – НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
СЛАСТЯ ЄВГЕН АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 582.929.4: 582
СИСТЕМАТИКА РОДУ SIDERITIS L. (LAMIACEAE)
ФЛОРИ КРИМУ І ПІВНІЧНОГО КАВКАЗУ
03.00.05 – ботаніка.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Ялта – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Нікітському ботанічному саду – Національному науковому центрі Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Работягов Валерій Дмитрович,
Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр УААН
завідувач відділу нових технічних і лікарських культур.
 
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Бойко Михайло Федосійович,
Херсонський державний педагогічний університет Міністерства
освіти і науки України, завідувач кафедри ботаніки.
кандидат біологічних наук, доцент
Котов Сергій Федорович,
Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри ботаніки.
Провідна установа: Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного Національної
академії наук України, м. Київ, відділ вищих рослин.
Захист дисертації відбудеться “23” жовтня 2002 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 53.369.01 при Нікітському ботанічному саду – Національному науковому центрі УААН за адресою: 98648, Автономна Республіка Крим, м. Ялта, с.м.т. Нікіта, Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр УААН, Україна.
Факс: (0654) 33-53-86, E-mail:
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці НБС-ННЦ за адресою: 98648, Україна, Крим, м. Ялта, с.м.т. Нікіта, НБС-ННЦ.
Автореферат розіслано “14” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Садогурський С.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розвиток сучасної ботаніки йде в напрямку досліджень і розробок фундаментальних проблем на всіх рівнях організації світу рослин. Одним з важливих її розділів є поглиблене вивчення окремих таксонів, їх систематики, структури, філогенетичних зв'язків, еволюції, біохімії і практичного використання.
Актуальність роботи. Сучасний рівень вивчення флори України тісно пов'язаний з науково-практичними завданнями і вимагає детальної критичної обробки родини Ясноткові (Lamiaceae Juss.), та родів, серед яких виділяється рід Залізниця (Sideritis L.). Представники роду складають частину рослинного покриву заповідних територій Кримських гір, є рослинами перспективними для вирощування в культурі і застосуванні у харчовій та медичній промисловості.
На цей час не до кінця вирішене питання систематики роду Sideritis L. флори України, його географії, екології і філогенії. Останні монографічні обробки роду Sideritis L. флори України було проведено 30 років тому. Недостатньо розроблена систематика роду включає багато спірних питань і протилежних точок зору щодо обсягу і структури роду.
Цілющі властивості залізниць відомі давно, але біологічно активні речовини, що обумовлюють їхній лікувальний ефект, ще недостатньо вивчені.
Таким чином, рід Sideritis L. є одним з найменш вивчених у флорі України і, з огляду на його наукову і практичну значимість, вимагає поглибленого об'єктивного аналізу, що базується на комплексному використанні сучасних методів і підходів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з розділом тематичного плану НБС-ННЦ “Залучити, вивчити і виділити перспективні для впровадження у виробництво види ефіроолійних, лікарських, пряно-ароматичних і красильних рослин, удосконалити методи селекції і створити високопродуктивні сорти” (№ ДР 020197U004319) і за планом аспірантської підготовки у відділі нових технічних і лікарських культур НБС-ННЦ.
Мета і завдання дослідження. Метою досліджень було проведення ревізії і вирішення проблеми таксономічної структури роду Sideritis на основі комплексного підходу з використанням класичних і сучасних методів. Відповідно до мети було поставлено такі завдання: –
проаналізувати літературні джерела і концепції основних систем, дати критичну оцінку їхньої відповідності сучасному рівню таксономічних і філогенетичних знань;–
вивчити біологію і морфолого-анатомічні ознаки рослин Sideritis L.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИСТЕМАТИКА РОДУ SIDERITIS L. (LAMIACEAE) ФЛОРИ КРИМУ І ПІВНІЧНОГО КАВКАЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок