Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Запобігання запалення метану від заряду, який вигоряє, при вибухових роботах у вугільних шахтах вибуховими речовинами V класу

Запобігання запалення метану від заряду, який вигоряє, при вибухових роботах у вугільних шахтах вибуховими речовинами V класу

Назва:
Запобігання запалення метану від заряду, який вигоряє, при вибухових роботах у вугільних шахтах вибуховими речовинами V класу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,92 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
державний
Макіївський науково - дослідний інститут
з безпеки праці у гірничій промисловості
МакНДІ
Калякін Станіслав Олександрович
УДК 622.235.22
Запобігання запалення метану від заряду, який вигоряє, при вибухових роботах у вугільних шахтах вибуховими речовинами
V класу
Спеціальність 05.26.01 – “Охорона праці”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка – Донбас
2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному Макіївському науково-дослідному інституті по безпеці робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) Міністерства палива й енергетики України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук Зенін В.І., Державний Макіївський науково-дослідний інститут по безпеці робіт у гірничій промисловості, завідувач лабораторією ВР МакНДІ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Кашуба Олег Іванович, Державний Макіївський науково-дослідний інститут по безпеці робіт у гірничій промисловості, завідувач лабораторією по боротьбі з рудниковим пилом;
кандидат технічних наук Празднікова Тетяна Миколаївна, Донецький національний технічний університет, доцент кафедри "Хімічна технологія палива".
Ведуче підприємство: Національний гірничій університет, кафедра "Аерологія і охорона праці" (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться 15.11.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 12.834.01 Державний Макіївський науково-дослідного інституту по безпеці робіт у гірничій промисловості Міністерства палива й енергетики України за адресою: 86108, м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного Макіївського науково-дослідного інституту по безпеці робіт у гірничій промисловості (86108, м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60).
Автореферат розісланий 12.10.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 12.834.01,
доктор технічних наук, с.н.с. Кудінов Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Розвиток вугiльної промисловостi України супроводжується постiйним заглибленням розробок та збiльшенням багатозагазованостi шахт. На сьогоднi майже 75% вугiльних шахт є шахтами III категорiї та вище. Однiєю з найважливiших задач у забезпеченнi безпеки працi у вугiльнiй промисловостi є запобiгання вибухiв метану та вугiльного пилу. Для проведення пiдготовчих гiрничих виробiтків та видобутку вугiлля буровибуховим способом згiдно вимогам “Єдиних правил безпеки при пiдривних роботах” у шахтах, небезпечних по кiлькостi газу або вугiльного пилу, в залежностi вiд ступеню безпеки забоїв виробiткiв повиннi застосовуватися запобiжнi ВР (ЗВР) рiзних класiв, умови та область застосування яких зумовленi § 223 названих правил.
ЗВР V класу використовують при пiдривних роботах по вугiллю та породі в забоях пiдземних виробiткiв з пiдвищеним видiленням метану, що вiдбувається в умовах, коли виключений контакт бокової поверхнi шпурового заряду з метано-повiтряною сумішшю (МПС), яка знаходиться у розломах масиву гiрських порiд, що перетинають шпур, або у виробiтках. Згiдно аналiзу МакНДI, витрати ЗВР V класу у цих умовах повиннi складати майже 30% вiд загальних витрат ВР при пiдривних роботах у вугiльних шахтах.
ЗВР V класу, яка використовується – вугленiт Е-6 має ряд недолiкiв з причини низької безпеки та недостатньої ефективностi. Аналiз причин аварiй, що сталися при пiдривних роботах в шахтах України в перiод з 1974 до 1994р., показав, що використання вугленiту Е-6 було причиною 19,1% аварiй вiд загальної їх кiлькостi, пов'язаних з вибухом МПС, з яких 25% сталися внаслiдок вигоряння зарядiв цiєї ВР (вибухiв вугiльного пилу не було). Крiм того, при пiдривних роботах з використанням вугленiту Е-6 не забезпечувалися планово-нормативнi темпи проведення гiрничих виробiток з причини його недостатньої роботоздатностi. Тому загальнi витрати ЗВР V класу – вугленiту Е-6 у 1993р. склали лише 15,8% вiд загальної кiлькостi ЗВР, що використовуються у вугiльних шахтах.
Актуальнiсть роботи зумовлена необхiднiстю пiдвищення безпеки пiдривних робiт шляхом виключення вигоряння шпурових зарядiв ЗВР V класу та пiдвищення їх роботоздатностi з метою зниження травматизму й запобiгання вибухiв МПС у вугiльних шахтах України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Запобігання запалення метану від заряду, який вигоряє, при вибухових роботах у вугільних шахтах вибуховими речовинами V класу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок