Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК МЕХАНІЗМІВ СИМВОЛІЗАЦІЇ ЗМІСТУ НЕСВІДОМОГО (на матеріалі психоаналізу комплексу тематичних психомалюнків)

ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК МЕХАНІЗМІВ СИМВОЛІЗАЦІЇ ЗМІСТУ НЕСВІДОМОГО (на матеріалі психоаналізу комплексу тематичних психомалюнків)

Назва:
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК МЕХАНІЗМІВ СИМВОЛІЗАЦІЇ ЗМІСТУ НЕСВІДОМОГО (на матеріалі психоаналізу комплексу тематичних психомалюнків)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ імені Г. С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
БАБЕНКО КАТЕРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 159.964.22
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК МЕХАНІЗМІВ СИМВОЛІЗАЦІЇ
ЗМІСТУ НЕСВІДОМОГО
(на матеріалі психоаналізу комплексу тематичних психомалюнків)
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ ? 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Черкаському національному університеті імені
Богдана Хмельницького, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник | доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Яценко Тамара Семенівна,
Республіканський вищий навчальний заклад “Кримський гуманітарний університет” (м. Ялта),
професор кафедри психології
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, доцент
Власова Олена Іванівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри соціальної психології,
в.о.завідувача кафедри соціальної психології |
кандидат психологічних наук, доцент
Ставицька Світлана Олексіївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
доцент кафедри психології |
Захист відбудеться “15” січня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.453.02 Інституту психології імені Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту психології імені Г. С. Костюка АПН України.
Автореферат розіслано “15” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. В. Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Прагнення України до інтеграції з європейською спільнотою обумовлює необхідність розв’язання низки першочергових завдань, серед яких особливої ваги набуває підготовка висококваліфікованих, конкурентно спроможних на ринку праці фахівців, в тому числі у психолого-педагогічній галузі. Подальше удосконалення професійної підготовки спеціалістів, зокрема психологів-практиків, передбачає покращення як теоретичної, так і практичної складових навчання майбутніх фахівців, що ґрунтується на врахуванні феномену цілісності психіки людини, нерозривної єдності її свідомої та несвідомої сфер.
Завдяки зміні політичного устрою, відмові від тоталітарної системи, стало можливим ознайомлення вітчизняних науковців з надбаннями світової науки, що раніше перебували під забороною внаслідок ідеологічної цензури. Як показав здійснений аналіз наукової літератури, під негласне табу з 1926 року потрапили і дослідження феномену несвідомого та символізації його змісту, що були предметом психоаналітичних досліджень.
Тема дисертаційної роботи зачіпає центральну проблему формування змісту несвідомого, що пов’язана з феноменами витіснення, опорів та психологічних захистів. Процес дослідження взаємозв’язку механізмів символізації змісту несвідомого є найбільш складним і найменш розробленим не тільки в теоретичному, а й у методологічному аспектах.
Висвітлення феномену символізації змісту несвідомого було розпочате у психоаналізі (А. Беккер, Е. Гловер, Ж. Лакан, Ч. Музатті, П. Орбан, Ч. Ракрофт, Р. Руссійон, Ф. Тайсон, Р. Тайсон, З. Фрейд й іншими) та філософії (О. Ф. Лосєв, Н. В. Кулагіна). Питання механізмів символізації змісту несвідомого було підняте З. Фрейдом при аналізі сновидінь, продовжено у роботах Ж. Лакана, О. В. Марічевої, П. Орбана, Ч. Райкрофта, Р. Руссійона, Т. С. Яценко та інших, однак питання щодо їх взаємозв’язку залишилося поза зоною наукових досліджень. Попри велику кількість наукових праць, присвячених проблемі вивчення феномену несвідомого, у науковій літературі недостатньо досліджується питання щодо символізації його змісту в рамках функціювання несвідомої сфери психіки. Тому, незважаючи на численну бібліографію, пов’язану з висвітленням окремих аспектів несвідомої сфери психіки, питання дослідження механізмів символізації змісту несвідомого та їх взаємозв’язку залишається відкритим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК МЕХАНІЗМІВ СИМВОЛІЗАЦІЇ ЗМІСТУ НЕСВІДОМОГО (на матеріалі психоаналізу комплексу тематичних психомалюнків)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок