Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЗБУРЕНЬ ФІЛЬТРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ПОРИСТИХ ПЛАСТАХ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЗБУРЕНЬ ФІЛЬТРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ПОРИСТИХ ПЛАСТАХ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЗБУРЕНЬ ФІЛЬТРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ПОРИСТИХ ПЛАСТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,75 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя
ПРИГОРНИЦЬКИЙ Дмитро Олександрович
УДК 519.63.001.57
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЗБУРЕНЬ
ФІЛЬТРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ПОРИСТИХ ПЛАСТАХ
01.05.02 математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент
Бомба Андрій Ярославович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
професор кафедри інформатики та прикладної математики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Булавацький Володимир Михайлович,
Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, доцент
Петрик Михайло Романович,
Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя,
керівник лабораторії математичного моделювання масопереносу
в неоднорідних і нанопористих середовищах.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
факультет кібернетики, кафедра обчислювальної математики.
Захист відбудеться “ 5 жовтня 2006 р. о(об) 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.052.01 при Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м.Тернопіль, вул.Руська, 56.
Автореферат розісланий “ 1 ” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.Г. Шелестовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задачі теорії фільтрації, а також аналогічні їм задачі аерогідродинаміки, електростатики тощо та методи їх розв’язування за допомогою конформних і квазіконформних відображень захоплювали багатьох вчених, зокрема, математиків-гідромеханіків. Незважаючи на велику кількість проведених досліджень з цієї тематики, цілі класи задач, зокрема, для багатозв’язних, схильних до деформацій середовищ, залишаються у цілому нерозв'язаними хоча б тому, що, навіть, у випадку тризв’язної модельної фізичної області, обмеженої еквіпотен-ціль-ними лініями, відповідна область комплексного (квазікомплексного) потенціалу будується неоднознач-но, що суттєво ускладнює саму постановку оберненої задачі у традиційному розумінні. Із числом зв’язності області фільтрації різко зростає і число можливих випадків формування течії в області та відповідних їм можливих конфігурацій області квазікомплексного потенціалу. Вже у випадку тризв’язної області фільтрації число таких випадків досягає 23-х, і виникає необхідність у розв’язанні додаткової задачі “вибору” конкретного випадку з множини можливих. Дана задача не є тривіальною і заслуговує на проведення окремого наукового дослідження, оскільки її розв’язання є одночасно вирішенням проблеми перенесення методики конформних та квазіконформних відображень на випадки багатозв’язних областей. Частково вище означена проблема була вирішена у роботах Бомби А.Я., але питання системного підходу до по-дібних задач та побудови ефективних чисельних методів їх розв’язування залишилося відкритим.
Актуальною проблемою також є поширення методів математичного моделювання фільтраційних деформацій ґрунту у присвердловинних та придренних зонах. Дуже часто (у 30% випадках) дренажні системи, спроектовані за утвердженими в традиційній інженерній практиці методиками, через деякий час експлуатації не виконують своїх проектних функцій, тобто недоосушують (недозволожують) землі, а тому потребують додаткової реконструкції. Причини криються у неврахуванні під час проектування явищ фільтраційної деформації ґрунту (суфозії, кольматажу, переорієнтації частинок і т.п.), які супроводжується суттєвими змінами коефіцієнта фільтрації ґрунту у придренних (присвердловинних) зонах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЗБУРЕНЬ ФІЛЬТРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У ПОРИСТИХ ПЛАСТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок