Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-АНАЛІТИЧНИХ УМІНЬ СТУДЕНТІВ (на матеріалі курсу "Сольфеджіо")

ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-АНАЛІТИЧНИХ УМІНЬ СТУДЕНТІВ (на матеріалі курсу "Сольфеджіо")

Назва:
ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-АНАЛІТИЧНИХ УМІНЬ СТУДЕНТІВ (на матеріалі курсу "Сольфеджіо")
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ПАНАСЕНКО ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА
УДК 78.07
ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-АНАЛІТИЧНИХ УМІНЬ СТУДЕНТІВ
(на матеріалі курсу "Сольфеджіо")
13.00.02 – теорія та методика навчання музики і
музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
БУЛАТОВА Елеонора Іванівна,
Київський національний університет культури
і мистецтв, доцент кафедри теорії музики і
музичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
БРИЛІН Борис Андрійович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені М. Коцюбинського, професор кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
МАСОЛ Людмила Михайлівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії естетичного виховання.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М. Драгоманова,
кафедра гри на музичних інструментах,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 14.12.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36)
Автореферат розісланий 14.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко Н. В.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Державна національна програма “Освіта” (Україна XXI століття) містить комплекс концептуальних ідей і положень про перспективи розвитку вищої школи, вдосконалення освітніх технологій, ефективні методи формування у студентів професійних знань, умінь та навичок, що відповідають сучасному рівню розвитку науки, освіти, культури.
Соціокультурна політика незалежної Української держави передбачає докорінну трансформацію засад вищої гуманітарної освіти, принципові зрушення у підготовці працівників соціально-культурної сфери, зокрема, підвищення їхньої музично-професійної кваліфікації до рівня, що відповідає суспільним потребам. Саме тому важливим є не лише глибокий аналіз теоретичних і практичних мистецьких проблем, а й вироблення і творче застосування інноваційних методик, що посилюють ефективність освітнього процесу в сучасній вищій школі. Музично-теоретична підготовка виступає однією з пріоритетних у становленні майбутнього музиканта, а сформованість музично-аналітичних умінь дозволяє відкривати нові змістовні аспекти художньої образності музичних структур, семантики, тембрально-звукових характеристик тощо.
Цей педагогічний процес скеровується свідомістю музиканта і здійснюється поетапно: від чуттєво-цілісного сприймання музичної інформації шляхом аналізу, синтезу та узагальнення в єдності її суперечливих складових до удосконаленої музично-аналітичної діяльності, домінантою якої постають уміння музично-слухового аналізу. Крім того, аналіз фундаментальних досліджень з теорії музичного навчання і виховання довів, що в усій актуальності постає ідея музичності (за Б.В. Асаф'євим) як світорозуміння, цілісного світовідчуття і світосприймання, що втілюють ідеал цілісності самої особистості, її внутрішньої духовної гармонії. Очікуваний результат неможливий без внутрішнього прагнення майбутнього музиканта до змін у царині мистецтва, без його принципової переорієнтації на сучасні пріоритети музичного мистецтва. Тому актуальною вбачається проблема підготовки студентів-музикантів, особливо удосконалення їх фахової майстерності, складовою якої є музично-аналітичні уміння. Такі уміння необхідні для визначення оригінальності концепції музичного твору, осмислення розгортання складних і неоднозначних музичних явищ, розкриття системи художніх образів музичного твору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-АНАЛІТИЧНИХ УМІНЬ СТУДЕНТІВ (на матеріалі курсу "Сольфеджіо")

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок