Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Напрями та засоби забезпечення професійної захищеності практичних психологів ОВС України

Напрями та засоби забезпечення професійної захищеності практичних психологів ОВС України

Назва:
Напрями та засоби забезпечення професійної захищеності практичних психологів ОВС України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,10 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
МВС УКРАЇНИ
ШЕВЧЕНКО ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 331.022 + 351.745.5
Напрями та засоби забезпечення професійної захищеності
практичних психологів ОВС України
спеціальність: 19.00.06. – юридична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі юридичної психології Київського національного університету внутрішніх справ
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор
Медведєв Володимир Степанович,
Інститут підготовки кадрів громадської безпеки та психологічної служби Київського національного університету внутрішніх справ,
професор кафедри юридичної психології
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор
Тімченко Олександр Володимирович,
Харківський національний університет внутрішніх справ,
професор кафедри прикладної психології
кандидат психологічних наук
Запорожцева Галина Євгенівна,
Одеський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ, доцент кафедри професійної психології та педагогіки
Провідна установа
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України (м. Київ)
Захист відбудеться „28” квітня 2006 року о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.01 в Київському національному університеті внутрішніх справ (03035, м. Київ, Солом’янська пл.,1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ за адресою: 03035, м. Київ, Солом’янська пл.,1.
Автореферат розісланий „21” березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І.Казміренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасній Україні відбуваються значні перетворення, спрямовані на підвищення ефективності правоохоронної діяльності. Важливою умовою ефективної діяльності правоохоронних органів є психологічне супроводження особового складу, що зумовлює потребу вдосконалення системи психологічного забезпечення діяльності органів внутрішніх справ (ОВС). Основними напрямами такого вдосконалення слід вважати розробку нормативної бази, яка визначає функціонування самої служби психологічного забезпечення ОВС, поліпшення організаційно-методичних засад діяльності практичних психологів ОВС, забезпечення їх власної професійної захищеності. Це дозволить підвищити ефективність дій психологів, їх безпосередньої участі у забезпеченні належного рівня безпеки працівників у штатних і екстремальних ситуаціях, розробляти рекомендації щодо підвищення якості добору, психологічної підготовки кадрів, розвивати в особового складу вміння і навички використання професійно-психологічних та тактико-психологічних форм і методів у професійній діяльності.
Якісна трансформація міліції, підготовка правоохоронців, здатних захистити права та інтереси громадян у сучасних умовах, неможливі без активної участі у цьому процесі психологів-професіоналів.
Вивчення власне психологічних аспектів безпечності професійної діяльності започатковане у другому десятиріччі ХХ століття американськими та англійськими дослідниками. Подальші зарубіжні дослідження (Ж. Мурані, І. Балінт, Г. Хаан, В. Хаккер, Р. Шуберт та ін.) були спрямовані на з’ясування компенсаторних можливостей людини, дослідження впливу різних ознак (статі, професійного досвіду, темпераменту, мотивів та ін.) на захищеність від небезпеки, розроблення методик професійного добору і підготовки працівників.
За часів СРСР дослідження загальних питань психології безпеки праці проведені М.А. Котіком, П.А. М’ясоїдом, К.К. Платоновим та ін. З середини 90-их рр. ХХ століття започатковано спеціальне вивчення психолого-педагогічних аспектів безпеки службової діяльності в ОВС. Воно спрямоване на розкриття сутності і висвітлення поняття професійної захищеності працівника ОВС та її складових (А.В. Буданов, А.І. Папкін), виявлення особливостей забезпечення безпеки в екстремальних умовах діяльності (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Напрями та засоби забезпечення професійної захищеності практичних психологів ОВС України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок