Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізико-хімічні умови фазоутворення в системі Cu2+ - NH4+ - Cl- -H2O і шляхи його регулювання

Фізико-хімічні умови фазоутворення в системі Cu2+ - NH4+ - Cl- -H2O і шляхи його регулювання

Назва:
Фізико-хімічні умови фазоутворення в системі Cu2+ - NH4+ - Cl- -H2O і шляхи його регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,07 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н.КАРАЗІНА
САМОЙЛОВ ЄВГЕНІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 541.127.+542.65:546.56
Фізико-хімічні умови фазоутворення в системі Cu2+ - NH4+ - Cl- -H2O і шляхи його регулювання
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в відділі фізичної хімії та електрохімії розчинів Науково – дослідного інституту хімії при Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, старший
науковий співробітник
ЛАРІН Василь Іванович
Науково – дослідний інститут хімії при Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна, директор
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
ЯЦИМИРСЬКИЙ Віталій Костянтинович
Київський національний університет ім. Тараса Шевченко, м. Київ,
завідувач кафедри фізичної хімії
доктор хімічних наук, професор
ХОЛІН Юрій Валентинович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, м. Харків,
завідувач кафедри технічної хімії
Провідна установа: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут (КПІ)" (кафедра фізичної хімії) Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться "10"____жовтня______ 2003 р. о ___16___ на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна
Автореферат розісланий "_29___"_серпня_________ 2003 р.
Вчений секретар Чепелєва Л.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Управління фазоутворенням в розчинах є однією із задач, що дуже часто виникають перед хіміками при вирішенні досить широкого спектру дослідницьких проблем. Теоретичні основи розрахунку умов осадження є добре розробленою частиною фізичної хімії, в якій розглядається гетерогенна хімічна рівновага. Втім, є достатня кількість реально існуючих систем, відносно яких є потреба в експериментальному вивченні процесів осадження із розчинів. Так, у радіотехнічній і приладобудівній промисловості при виробництві мідних друкованих плат як травильні засоби використовуються водяні розчини на основі хлориду мідіВ залежності від технологічного процесу травлення набули поширення два основних типи травильних розчинів: кислі (з додатками хлороводневої кислоти та хлориду амонію) та лужні (з додатками аміаку та хлориду амонію). Відпрацьовані травильні розчини (ВТР) після використання потребують переробки (регенерації або утилізації).
Оскільки ці розчини в хімічному відношенні відрізняються тільки величиною кислотності, то, на нашу думку, є доцільним розглядати їх як єдину хімічну систему, засновану на іонах Cu2+, NH4+, Cl-, H+.
Більшість способів утилізації й регенерації ВТР використовують хімічне осадження іонів міді у вигляді важкорозчинних сполук. Найбільш раціональним видається шлях, згідно з яким із мідевмісщуючих стоків, у тому числі й ВТР, отримуються стехіометричні сполуки. До того ж, осадження доцільно вести таким чином, щоб не змінювати якісний хімічний склад маткового розчину.
Тому удосконалення фізико-хімічних засад управління фазоутворенням у розчинах при розробці методів утилізації й регенерації мідевмісщуючих відходів є актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в відділі фізичної хімії та електрохімії розчинів НДІ хімії при ХНУ ім. В.Н.Каразіна згідно з тематичним планом НДР Міносвіти України №37 від 13.02.97 р.: "Фізико-хімічні і електрохімічні засади процесів іонізації і електрокристалізації металів у водяних і водноорганічних розчинах" (№ держреєстрації ); "Теоретичні і експериментальні дослідження і розробка фізико-хімічних засад способів, які забезпечують екологічний захист і безпеку водяних ресурсів України від хімічних токсикантів" (№ держреєстрації ), які координуються науково - експертною радою Міносвіти за напрямом №54 "Екологічні проблеми моря і водяних ресурсів України" №8-06-101 від 31.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Фізико-хімічні умови фазоутворення в системі Cu2+ - NH4+ - Cl- -H2O і шляхи його регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок