Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ОБРОБКИ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ЕХОГРАМ ОРГАНІВ ЛЮДИНИ

МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ОБРОБКИ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ЕХОГРАМ ОРГАНІВ ЛЮДИНИ

Назва:
МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ОБРОБКИ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ЕХОГРАМ ОРГАНІВ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,61 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Привалов Максим Володимирович
УДК 004.04:616-07
МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ОБРОБКИ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ЕХОГРАМ ОРГАНІВ ЛЮДИНИ
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Адамов Володимир Григорович,
Донецький національний технічний університет,
доцент кафедри автоматизованих систем управління.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Ульшин Віталій Олександрович,
Східноукраїнський національний університет
ім. В. Даля, м. Луганськ, декан факультету
комп'ютерних технологій і автоматики, завідувач
кафедри комп'ютеризованих систем.
кандидат технічних наук, доцент
Литвиненко Володимир Іванович,
Херсонський державний технічний університет,
м. Херсон, доцент кафедри інформаційних
технологій і дизайну.
Провідна установа Харківський національний університет
радіоелектроніки Міністерства освіти і науки
України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 19 ” грудня 2003р. о 14 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.08 у Донецькому національному університеті за адресою 83055, м. Донецьк, пр. Театральний, 13, корп. 4, ауд. 416.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету за адресою 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, гол. корпус.
Автореферат розісланий “ 17 ” листопада 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 11.051.08,
кандидат технічних наук, доцент С. В. Григор'єв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час у медичних установах України знайшли широке застосування системи діагностики, що використовують для виявлення і дослідження патологій внутрішніх органів людини ультразвукові знімки. Як правило, такі системи не виконують функцію постановки остаточного діагнозу. У цих системах виконується отримання необхідних для прийняття рішень параметрів, а також експертних оцінок шляхом обробки ультразвукових ехограм. Постановка остаточного діагнозу виробляється лікарем на підставі отриманих результатів.
Існуючі в Україні діагностичні системи, що виконують обробку ультразвукових ехограм внутрішніх органів людини, мають ряд недоліків: при обробці зображень органів не виконується аналіз текстур, у зв'язку з чим вони мало ефективні при діагностуванні дифузійних патологій, особливо на ранніх стадіях. У деяких системах не виконується експертна оцінка стану досліджуваних внутрішніх органів. Зазначені недоліки погіршують точність і оперативність винесення остаточного діагнозу. Сучасні системи ультразвукової діагностики закордонних виробників, оснащені комп'ютерами, мають, як правило, вузьку спеціалізацію і не виконують аналіз структури паренхіматозних органів. При цьому висока вартість таких систем утрудняє їхнє придбання. У зв'язку з цим гостро постає питання створення автоматизованої системи обробки ультразвукових ехограм внутрішніх органів людини, здатної виконувати аналіз структури їхніх тканин.
Розвиток можливостей сучасної обчислювальної техніки дозволяє розробити більш складне програмне забезпечення, побудоване на основі новітніх методів обробки і перетворення великих обсягів інформації, які використовують аналіз текстур зображень, що істотно підвищить ефективність діагностування патологій. Системи, що містять таке програмне забезпечення, дозволять формувати експертний висновок про стан паренхіматозних органів і виявляти їхні дифузійні ураження, у тому числі і на ранніх стадіях, що дає можливість проводити лікування хвороб більш ефективно. За допомогою подібних систем спрощується проведення профілактичних заходів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках держбюджетної роботи Н-30-2000 Донецького національного технічного університету “Розробка науково-методичних основ побудови і використання комп'ютерних систем технічної і медичної діагностики в науковій і навчальній роботі”, у якій автор брав участь як виконавець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ОБРОБКИ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ЕХОГРАМ ОРГАНІВ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок