Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК НЕДІЛЬНИХ ШКІЛ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

РОЗВИТОК НЕДІЛЬНИХ ШКІЛ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

Назва:
РОЗВИТОК НЕДІЛЬНИХ ШКІЛ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,54 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
КОЛЯДА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 37 (09) (477)
РОЗВИТОК НЕДІЛЬНИХ ШКІЛ В УКРАЇНІ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Побірченко Наталія Семенівна,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини,
директор Навчально-наукового інституту соціальної
та мистецької освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Гупан Нестор Миколайович,
Київський інститут внутрішніх справ,
начальник кафедри історії держави та права;
кандидат педагогіних наук, старший науковий співробітник
Бондар Людмила Семенівна,
Інститут педагогіки АПН України,
провідний науковий співробітник лабораторії історії
педагогіки
Провідна установа Чернігівський державний педагогічний університет
ім. Т.Г.Шевченка,
кафедра педагогіки, психології і методики викладання
математики,
Міністерство освіти і науки України, м. Чернігів
Захист відбудеться ”7” квітня 2004 року о 16.оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул.Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул.Артема, 52-д.
Автореферат розісланий ”5” березня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д. Березівська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Утвердження державотворчих процесів в Україні потребує докорінних змін у галузі освіти. Досягти успіху в реформуванні сучасної школи допоможе ґрунтовне вивчення, об’єктивна оцінка, творче осмислення та впровадження кращих надбань української освіти і педагогіки з метою оптимального поєднання класичної спадщини минулого та сучасних досягнень наукової думки, органічного зв’язку її з вітчизняною історією, культурою та педагогічним досвідом (Державна національна програма „Освіта. Україна ХХІ століття”). Сьогодні поряд із загальноосвітніми створюється та успішно діє ціла низка неформальних освітніх закладів (зокрема, недільних шкіл) релігійного, етнічного, культурно-освітнього спрямування. У зв’язку з цим особливого значення набуває вивчення діяльності недільних шкіл України другої половини ХІХ – початку ХХ ст. – нетрадиційних народно-просвітницьких закладів позашкільної освіти та освіти дорослих.
Національна доктрина розвитку освіти, проект Закону України “Про освіту дорослих” („Про додаткову освіту”, „Про безперервну освіту”) передбачають рівний доступ до здобуття якісної освіти та безперервність освіти, навчання протягом життя. Проте сьогодні у зв’язку із складною соціальною ситуацією, що склалася в країні, набуває поширення феномен „функціональної безграмотності” стосовно дітей шкільного віку (бездоглядних, безпритульних – так званих „дітей вулиці”) та дорослих, які не здобули навіть елементарної освіти. Це є порушенням конституційної вимоги щодо обов’язковості загальної освіти в Україні для усіх громадян (відповідно до потреб різних верств населення) та забезпечення доступності здобуття якісної освіти протягом життя.
Враховуючи демографічні, соціальні, економічні зміни, сьогодні стає нагальною потреба пошуку нових організаційних форм здобуття якісної освіти та професійної підготовки, мережа яких повинна задовольняти запити кожної людини відповідно до її інтересів, здібностей та потреб суспільства. Тому аксіоматичним у цьому контексті є переконання щодо необхідності докладного та всебічного вивчення історії недільних шкіл, усвідомлення сутності й сенсу цього історико-педагогічного феномену з метою пошуку нових шляхів розвитку національної системи освіти України, зокрема, подальшого удосконалення теорії і практики позашкільної освіти та освіти дорослих у контексті сучасної концепції безперервної освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РОЗВИТОК НЕДІЛЬНИХ ШКІЛ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок