Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИМО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА НА ПОДІЛЛІ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.: ЕКОНОМІЧНИЙ, СУСПІЛЬНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТИ

РИМО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА НА ПОДІЛЛІ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.: ЕКОНОМІЧНИЙ, СУСПІЛЬНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
РИМО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА НА ПОДІЛЛІ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.: ЕКОНОМІЧНИЙ, СУСПІЛЬНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,53 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Зваричук Едуард Олександрович
УДК: 284 ( 477.43) “17-19” (043)
РИМО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА НА ПОДІЛЛІ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.: ЕКОНОМІЧНИЙ, СУСПІЛЬНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТИ
07.00.01. – Історія України
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата історичних наук
Чернівці – 2005


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Кам’янець-Подільського державного університету
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор, академік УАІН Баженов Лев Васильович
Кам’янець-Подільський державний університет, професор кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Федорович
Чернівецький торговельно-економічний університет Київського національного торговельно-економічного університету, завідувач кафедри соціально-економічних наук
Кандидат історичних наук, доцент,
Лисий Анатолій Кононович
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, доцент кафедри історії України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України XIX – початку ХХ ст. (м. Київ)
Захист відбудеться „27” січня 2006 року о „13” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий „22” грудня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої ради Т.Я.Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. 90-ті рр. ХХ – початок XXI ст. позначились в історії України, як часи відродження незалежності держави та розбудови справді демократичного суспільства, в якому Конституцією України (1996), Законами України: “Про громадянство України” (1991; 1997), “Про національні меншини України” (1992), “Про свободу совісті та віросповідання в Україні” (1991) й іншими гарантовано громадянам України рівноправність, свобода совісті і духовного життя. Український парламент ухвалюючи ці законодавчі акти врахував плекання, побажання та особливості історичного розвитку різних етнічних груп й релігійних конфесій, що мешкають на теренах нашої держави. Не стала винятком і Римо-Католицька церква (далі РКЦ), яка є однією з найбільш чисельних в Україні. Зокрема, за даними Всеукраїнського перепису (2001) на території нашої країни діє 772 римо-католицькі громади, працює 428 священнослужителів, 6 духовних навчальних закладів, 38 монастирів. Одним з найбільших регіонів України за кількістю віруючих римо-католиків є Подільський край, в якому у 1992 році було відроджено римо-католицьку єпархію з центром у м. Кам’янці-Подільському, відкрито духовну семінарію у м. Городку.
Нині є досить актуальною потреба в науковому і пізнавальному плані розглянути історичну долю Римо-Католицької церкви на прикладі великого регіону України – Поділля за часів Російської імперії, щоб засвідчити ті позитивні зміни і здобутки, що відбулися в сучасній Український державі.
Актуальність теми дисертації підсилюється нагальною потребою вивчення та систематизації конфесійного життя на історико-регіональному рівні, що дозволяє не тільки віддзеркалити загальні процеси минулого й сьогодення в даній галузі, але й детальніше з’ясувати його місцеву локальну специфіку. Такий підхід до вивчення економічної, суспільно-політичної, культурної, освітянської і духовної діяльності РКЦ та особливо відносин католицьких священиків з російським самодержавством, українським населенням краю є перспективним напрямком у розвитку історіографії проблеми, слугуватиме одним із засобів уникнення протиріч у стосунках Римо-Католицької церкви з сучасною Українською державою.
Практичний аспект дисертації спрямований на використання досвіду діяльності РКЦ в минулому для потреб розбудови сучасної Української держави, зокрема, в духовній сфері, в конструюванні нинішніх міжконфесійних відносин та запобіганні виникненню конфліктів на тлі релігійних розбіжностей і непорозумінь й реалізації всього позитивного комплексу історичних надбань РКЦ для подальшого духовного розвитку України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РИМО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА НА ПОДІЛЛІ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.: ЕКОНОМІЧНИЙ, СУСПІЛЬНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок