Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ БОКОВИХ ЛАНЦЮГІВ АРОМАТИЧНИХ ЛІГАНДІВ НА ПРОЦЕСИ АСОЦІАЦІЇ І КОНКУРЕНТНОГО ЗВ'ЯЗУВАННЯ З ДНК

ВПЛИВ БОКОВИХ ЛАНЦЮГІВ АРОМАТИЧНИХ ЛІГАНДІВ НА ПРОЦЕСИ АСОЦІАЦІЇ І КОНКУРЕНТНОГО ЗВ'ЯЗУВАННЯ З ДНК

Назва:
ВПЛИВ БОКОВИХ ЛАНЦЮГІВ АРОМАТИЧНИХ ЛІГАНДІВ НА ПРОЦЕСИ АСОЦІАЦІЇ І КОНКУРЕНТНОГО ЗВ'ЯЗУВАННЯ З ДНК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,03 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
ЛАНТУШЕНКО Анастасія Олегівна
УДК 577.113:541.49
ВПЛИВ БОКОВИХ ЛАНЦЮГІВ АРОМАТИЧНИХ ЛІГАНДІВ
НА ПРОЦЕСИ АСОЦІАЦІЇ І КОНКУРЕНТНОГО
ЗВ'ЯЗУВАННЯ З ДНК
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Севастопольському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук,
професор Веселков Олексій Никонович,
Севастопольський національний технічний
університет, завідувач кафедри фізики.
Офіційні опоненти:
-
доктор фізико-математичних наук, професор
Благой Юрій Павлович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, головний науковий співробітник (м. Харків);
-
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Шестопалова Ганна Вікторівна, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усікова НАН України, старший науковий співробітник (м. Харків).
Провідна установа
Інститут фізики НАН України, відділ фізики біологічних систем, м. Київ.
Захист відбудеться “ 13 ” червня 2003 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна, за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4. ауд.7-4.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м.Харків, пл.Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 10 ” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Установлення зв'язку між структурою й активністю біологічно активних сполук (БАС) є однією з найважливіших задач молекулярної біофізики. Ароматичні БАС (протипухлинні антибіотики, мутагенні і канцерогенні речовини, барвники) являють собою великий клас речовин, що знайшли широке застосування в клінічній практиці й експериментальних дослідженнях. У багатьох випадках молекулярна основа біологічної активності таких препаратів полягає в їх взаємодії з ДНК, причому інтеркаляційний тип зв'язування, при якому плоский поліциклічний хромофор ароматичної молекули вбудовується між сусідніми парами основ подвійної спіралі ДНК, є домінуючим. Незважаючи на те, що до теперішнього часу опубліковано досить багато робіт, присвячених дослідженню впливу структури ароматичних хромофорів на їх спорідненість до зв'язування з ДНК, питання про роль бокових ланцюгів хромофорів у комплексоутворенні лігандів із ДНК вивчено недостатньо. Можна сказати, що в літературі відсутні систематичні послідовні дослідження впливу структурних особливостей бокових ланцюгів ароматичних БАС на закономірності їх біологічної активності і ступінь зв'язування з ДНК.
Підвищення біологічної активності (зв'язане, зокрема, із збільшенням розчинності) ароматичних БАС може бути досягнуте при їх спільному використанні з гідротропними агентами (такими як нікотинамід, кофеїн і тощо), що має важливе значення при клінічному використанні малорозчинних БАС, зокрема, вітамінів і антибіотиків. Однак молекулярний механізм дії подібних гідротропних речовин у цей час не встановлений. Слід зазначити, що спільне використання ароматичних БАС (наприклад, при комбінаційній хіміотерапії) також може впливати на їх медико-біологічну активність.
Таким чином, для цілеспрямованого синтезу БАС із заданими властивостями, для прогнозування ефективності спільної дії БАС у біофізичних і біохімічних процесах важливим є знання молекулярного механізму асоціації різних біологічно активних речовин і їх комплексоутворення з біополімерами, зокрема, з ДНК. У дисертаційній роботі досліджено вплив бокових ланцюгів ароматичних БАС (фенантридінових барвників і феноксазонових речовин) на утворення асоціатів і комплексів з фрагментами ДНК у водному розчині методами одномірної і двомірної ЯМР-спектроскопії, які дозволяють одержати найбільш повну інформацію про структурні і термодинамічні параметри молекулярних комплексів у розчині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ БОКОВИХ ЛАНЦЮГІВ АРОМАТИЧНИХ ЛІГАНДІВ НА ПРОЦЕСИ АСОЦІАЦІЇ І КОНКУРЕНТНОГО ЗВ'ЯЗУВАННЯ З ДНК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок