Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізико-хімічне обґрунтування технології надання текстильним матеріалам кислотозахисних властивостей та розробка композицій для їх одержання

Фізико-хімічне обґрунтування технології надання текстильним матеріалам кислотозахисних властивостей та розробка композицій для їх одержання

Назва:
Фізико-хімічне обґрунтування технології надання текстильним матеріалам кислотозахисних властивостей та розробка композицій для їх одержання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,35 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Херсонський національний технічний університет
Сарібєкова Діана Георгіївна
УДК : 677.862.52
Фізико-хімічне обґрунтування технології надання
текстильним матеріалам кислотозахисних
властивостей та розробка композицій для їх одержання
05.19.03 – технологія текстильних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Херсон – 2007
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Херсонському національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: | доктор технічних наук, професор
Бардачов Юрій Миколайович
Херсонський національний технічний університет
ректор, завідувач кафедри вищої математики.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Мичко Анатолій Андрійович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
професор кафедри легкої та харчової промисловості;
доктор технічних наук, професор Семак Богдан Дмитрович,
Львівська комерційна академія,
професор кафедри товарознавства непродовольчих товарів;
доктор технічних наук, професор Романенко Наталія Григорівна,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри дизайну.
Захист відбудеться 30 жовтня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.02 в Херсонському національному технічному університеті за адресою:
73008, м. Херсон – 8, Бериславське шосе, 24, корпус 1, ауд. 223.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Херсонського національного технічного університету за адресою:
73008, м. Херсон – 8, Бериславське шосе, 24, корпус 1.
Автореферат розісланий 28 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Сумська
Загальна характеристика роботи
Оздоблювальне виробництво є завершальним етапом в процесі виробництва текстильних матеріалів і в значній мірі визначає якість готової продукції. У даний час в процесі заключної обробки текстильним матеріалам надають практично будь-які розумні властивості, що необхідні для споживача.
Значний обсяг світового ринку текстильної продукції складає виробництво технічного текстилю і засобів індивідуального захисту (ЗІЗ). Так, наприклад, у США – 33%, у Німеччині і Японії – 25%, у Росії – 8,3%.
Створення технічного текстилю є найбільш наукоємним і багатоплановим видом продукції легкої промисловості і відноситься до одного з глобальних стратегічних напрямів, який повинний знаходитися в сфері інтересів органів державного керування.
Аналіз стану сучасного розвитку світової текстильної промисловості свідчить про існування загрози економічного руйнування текстильної галузі країнами Азії та Сходу. Однак Німеччина, наприклад, з метою захисту вітчизняної текстильної промисловості розмістила майже 90% свого виробництва за межами країни, але при цьому залишила ті підприємства, що спеціалізуються на тому, що в Китаї ще не виробляється, – на технічному текстилі, тобто високотехнологічній продукції.
На пострадянському просторі ситуація складається не так оптимістично. Існує науково-технічне відставання виробленого в нас технічного текстилю від виробленого у світі і необхідного сьогодні споживачу.
Одним з перспективних у даний момент напрямів в області заключної обробки є надання текстильним матеріалам спеціальних захисних властивостей.
Актуальність теми. Серед асортименту тканин, що мають спеціальні властивості, наприклад, вогне-, водо-, масло-, нафтозахисні, протизабруднювальні та інші, особливе місце займають тканини, призначені для захисту від дії кислот. У виробництві кислотозахисного (КЗ) спецодягу сьогодні, як правило, використовують три основних групи тканин: бавовняні, сумішні, з різним співвідношенням целюлози і поліефіру, та синтетичні.
У хімічній промисловості набір можливих агресивних середовищ дуже широкий. Велике значення в житті сучасного суспільства мають такі продукти хімічної промисловості як сірчана кислота, аміак і азотна кислота. Майже всі галузі народного господарства використовують ці речовини або хімічні сполуки, отримані на їхній основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: Фізико-хімічне обґрунтування технології надання текстильним матеріалам кислотозахисних властивостей та розробка композицій для їх одержання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок