Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИм РОЗВИТКом ТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ

Управління ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИм РОЗВИТКом ТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ

Назва:
Управління ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИм РОЗВИТКом ТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,13 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Київський університет економіки та технологій транспорту
ЛОЖАЧЕВСЬКА Олена Михайлівна
УДК 338.47:323.172(043.3)
Управління ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИм
РОЗВИТКом ТРАНСПОРТНОГО
КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ
08.07.04 – економіка транспорту і зв’язку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту організацій Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Бакаєв Олександр Олександрович – Київський університет економіки і технологій транспорту, завідувач кафедри “Транспортні системи, сервіс і логістика”
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Зайончик Леонід Григорович – Українське державне підприємство "Укрінтеравтосервіс",
начальник науково-виробничого відділу;
доктор економічних наук, професор,
Загорулько Валентин Миронович –
Національний авіаційний університет, професор кафедри "Маркетинг та ресурсозабезпечення";
доктор економічних наук, професор,
Шинкаренко Володимир Григорович - Харківський національний автодорожній університет, завідувач кафедри "Менеджмент".
Провідна установа – Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, м. Одеса
Захист відбудеться “9” червня 2004 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.820.02 у Київському університеті економіки та технологій транспорту за адресою: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича, 19, ауд. 901.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського університету економіки та технологій транспорту за адресою: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича, 19.
Автореферат розісланий 7.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Творонович В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Державні перетворення та розвиток ринкових відносин в Україні обумовили необхідність посилення економічних методів господарювання і управління як галузями, так і регіонами, вивчення і узагальнення світового досвіду у цій сфері з метою підвищення ефективності роботи суб’єктів господарської діяльності. Регіон представляє собою опорний елемент територіальної структури загальнонаціональної економіки. Його господарство характеризується однорідними природнокліматичними, технологічними та організаційно-економічними чинниками, що впливають на формування комплексності господарства, на процес участі регіону в міжрегіональному розподілу праці.
За умов подальшої трансформації ринкових економічних відносин суттєво змінюється роль та значення регіонального самоврядування, яке не суперечило б, а, навпаки, доповнювало загальнодержавний напрям як в цілях, так і методах господарювання. На рівень регіону переміщується центр ваги в вирішенні важливих соціально-економічних задач, які включають найбільш повне задоволення матеріальних та духовних потреб населення, підвищення його життєвого рівня, а також відтворення якісних трудових ресурсів.
Сучасне зміцнення вертикалі державної влади одночасно розширює права регіонів у самостійному вирішенні питань розвитку та розміщення виробничих сил, що забезпечують підвищення комплексності їх господарств. Здійснення активної державної регіональної політики є одним з напрямів стратегічного розвитку України. Державна регіональна політика у 2002-2011 рр. серед основних завдань передбачає удосконалення системи державного стратегічного програмування регіонального розвитку, обґрунтування стратегії розвитку окремих регіонів.
Формування регіональної стратегії розвитку особливо актуальне для України та інших пострадянських країн, які розвивалися тривалий час в умовах “за залізною завісою”. В результаті сформувалася регіональна економіка, що надає пріоритет тільки внутрішнім чинникам економічного розвитку. В умовах відкритості зовнішнього світу принципи регіональної економіки не забезпечують створення ефективних регіональних моделей світогосподарської інтеграції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Управління ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИм РОЗВИТКом ТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок