Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ЗВОЛОЖЕННЯ ПЛАСТОВИХ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК НА ПЛАСТАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО РАЙОНУ ДОНБАСУ

РОЗРОБКА РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ЗВОЛОЖЕННЯ ПЛАСТОВИХ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК НА ПЛАСТАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО РАЙОНУ ДОНБАСУ

Назва:
РОЗРОБКА РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ЗВОЛОЖЕННЯ ПЛАСТОВИХ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК НА ПЛАСТАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО РАЙОНУ ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,15 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
ВІДДІЛЕННЯ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИХ ГІРНИЧИХ ПРОБЛЕМ ДОНЕЦЬКОГО ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ ім.О.О.ГАЛКІНА
Борисенко Едуард Вадимович
УДК 622.831
РОЗРОБКА РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ЗВОЛОЖЕННЯ ПЛАСТОВИХ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК НА ПЛАСТАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО РАЙОНУ ДОНБАСУ
05.15.11.-"Фізичні процеси гірничого виробництва"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк-2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділенні фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О.Галкіна НАН України та Мінвуглепрому України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор директор Відділення фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О.Галкіна НАН України та Мінвуглепрому України Алексєєв А.Д.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, завідувач відділом Інституту геотехнічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ) Софійський К.К.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії гірничого тиску Українського державного науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України (м. Донецьк) Дрібан В.О.
Провідна установа - державне підприємство “Комплексний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут з проблем Центрального району Донбасу” (ДонНДІ), м. Горлівка
Захист відбудеться "20" квітня 2000 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої ради К 11.184.02 у Відділенні фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О.Галкіна НАНУ та Мінвуглепрому за адресою: 83114, вул. Р.Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Відділення ФТГП ДонФТІ ім. О.О.Галкіна НАНУ та Мінвуглепрому за адресою: 83114, вул. Р.Люксембург, 72.
Автореферат розісланий "17" березня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради, канд. техн. наук
Є.І.Піталенко


ВСТУП
Актуальність роботи. Шахти Центрального району Донбасу розробляють вугільні пласти з кута падіння від 30 до 70 потужністю, як правило, що не перевищує 1 м. Зараз гірничі роботи на більшості шахт ведуться на глибині 800-1200 м при підвищеній газоносності вугільних пластів і температурі гірничого масиву, що вміщає, до 38-42C.
Підтримка й охорона підготовчих виробок у цих умовах є дуже трудомісткою через великі величини деформації порід на контурі виробки. Так більш 20% усіх виробок, включаючи квершлаги і польові виробки, знаходяться в незадовільному стані, а по вентиляційних і відкаточних штреках цей показник перевищує 30%. Водночас, унаслідок технічних і економічних труднощів, які зазнають шахти Донецького басейну в даний час, лише 30-35% виробок, що потребують ремонту, перекріплюються. Розроблені засоби підтримки й охорони гірничих виробок, такі як кріплення підвищеного опору, кріплення посилення, способи розвантаження навколишнього масиву в цих умовах технічно важко здійсненні та не завжди економічно вигідні.
Отже, для поліпшення умов відпрацьовування вугільних пластів Донбасу актуальним є удосконалення засобу активного управління гірничим масивом.
Найбільше поширення одержали способи активного управління станом гірничого масиву шляхом його гідрообробки, розроблені ІГД ім. О.О.Скочинського, МакНДІ, ДонФТІ НАНУ, ІГТМ НАНУ, ДДТУ, ІПКОН РАН, МГІ, СхідНДІ. Досвід застосування цих засобів показав достатньо високу їх технічну та економічну ефективність. Водночас, гірничо-геологічні і гірничотехнічні умови відробки газоносних вугільних пластів, що погіршуються, потребують подальшого розвитку й удосконалювання параметрів відомих способів гідрообробки.
Зв'язок теми дисертації з планом науково-дослідних робіт інституту. Комплекс робіт із дослідження та створення способу управління напружено-деформованим станом гірничого масиву в складних гірничо-геологічних умовах, який базується на застосуванні водяних розчинів поверхнево-активних речовин (ПАР), є одним із головних наукових напрямків роботи у Відділенні фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ НАН України. Основні результати дисертаційної роботи отримані в процесі виконання НДР, що проведені Відділенням фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ НАН України (№ ДР 0199U002103 і № ДР 0197U008905), у яких автор приймав безпосередню участь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: РОЗРОБКА РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ЗВОЛОЖЕННЯ ПЛАСТОВИХ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК НА ПЛАСТАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО РАЙОНУ ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок