Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРАНИЧНІ ТЕОРЕМИ У ЗАДАЧАХ СТАТИСТИКИ ПРОЦЕСІВ АВТОРЕГРЕСІЇ

ГРАНИЧНІ ТЕОРЕМИ У ЗАДАЧАХ СТАТИСТИКИ ПРОЦЕСІВ АВТОРЕГРЕСІЇ

Назва:
ГРАНИЧНІ ТЕОРЕМИ У ЗАДАЧАХ СТАТИСТИКИ ПРОЦЕСІВ АВТОРЕГРЕСІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,41 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНОЇ МАТЕМАТИКИ І МЕХАНІКИ
Іє Ольга Миколаївна
УДК 519.21
ГРАНИЧНІ ТЕОРЕМИ У ЗАДАЧАХ СТАТИСТИКИ
ПРОЦЕСІВ АВТОРЕГРЕСІЇ
01.01.05 – теорія ймовірностей та математична статистика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладної математики та механіки НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор

Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, доцент,
Клесов Олег Іванович,
Національний технічний університет
України (КПІ),
кафедра математичного аналізу
та теорії ймовірностей, професор;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Полшков Юліан Миколайович,
Донецький національний університет,
кафедра математики і математичних
методів в економіці.
Провідна установа: Інститут кібернетики імені Глушкова
НАН України, м. Київ, відділ математичних
методів дослідження операцій.
Захист відбудеться 17.03.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.193.02 при Інституті прикладної математики і механіки НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург,74.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту прикладної математики і механіки за адресою: 83114, Донецьк, вул. Рози Люксембург,74.
Автореферат розісланий 16.02.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________________Чані О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена розв’язанню задач перевірки гіпотез у випадку статистичних експериментів, що породжуються спостереженнями процесів нормальної авторегресії та процесами експоненціальної авторегресії за допомогою теорем про великі відхилення для логарифму відношення правдоподібності. Отримані результати застосовуються для дослідження залежності швидкості спадання ймовірностей помилок 2-го роду від швидкості спадання рівня критерію Неймана-Пірсона.
Актуальність теми. Граничні теореми про великі відхилення відіграють важливе значення в математичній статистиці, теорії інформації, теорії масового обслуговування, статистичній механіці та інших галузях. За допомогою цих теорем розрізняють альтернативні ситуації з дуже високою надійністю. Починаючи з класичних праць Г. Крамера (Крамер Г. Об одной новой предельной теореме теории вероятностей//Успехи мат. наук.-1944. -Вып. 10.- С. 166 -178.) і Г. Чернова (Chernoff H. A measure of asymptotic efficiency for test of a hypotheses based on the sums of observations//Ann. Mat. Statist., -1952. - 23, № 4. - P. 493 – 507) теоремам про великі відхилення присвячені дослідження багатьох авторів. При цьому в перших працях розглядалися теореми про великі відхилення для сум незалежних випадкових величин. Потім, ці теореми почали поширюватися на ланцюги Маркова, випадкові процеси з неперервним часом і на інші більш складні за структурою сім’ї випадкових елементів. Відзначимо тут праці Р.Р. Бахадура, І.Н. Санова, Л. Бірже, О.О. Боровкова і О.О. Могульского, Р.С. Елліса. Розрізняють два типа теорем про великі відхилення. Перший тип – це теореми, які дають асимптотику логарифма ймовірності відхилення, так звані, “грубі” теореми про великі відхилення. Другий тип – це теореми, які дають асимптотику самих ймовірностей, так звані, “точні” теореми про великі відхилення.
Ця робота присвячена “грубим” теоремам про великі відхилення в задачі розрізнення статистичних гіпотез. Точніше “грубим” теоремам про великі відхилення для логарифму відношення правдоподібності і їх застосуванню до дослідження асимптотичної поведінки показників якості критеріїв при розрізненні простих гіпотез для сімей загальних статистичних експериментів. У даному випадку ми маємо справу із сім’єю розширених випадкових величин, які є логарифмами відношення правдоподібності. Зараз існує серія праць, в яких установлені “грубі” теореми про великі відхилення для сімей довільних випадкових величин. Серед них відзначимо праці Г.Л. Сіверса, Д. Плачки і Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ГРАНИЧНІ ТЕОРЕМИ У ЗАДАЧАХ СТАТИСТИКИ ПРОЦЕСІВ АВТОРЕГРЕСІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок