Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСИ ТЕРМІНОЛОГІЗАЦІЇ в СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (на матеріалі літератури з кредитно-банківської справи)

ПРОЦЕСИ ТЕРМІНОЛОГІЗАЦІЇ в СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (на матеріалі літератури з кредитно-банківської справи)

Назва:
ПРОЦЕСИ ТЕРМІНОЛОГІЗАЦІЇ в СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (на матеріалі літератури з кредитно-банківської справи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДУДА Олександра Ігорівна
УДК 001.4 (802.0):336.71
ПРОЦЕСИ ТЕРМІНОЛОГІЗАЦІЇ в
СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
(на матеріалі літератури з
кредитно-банківської справи)
Cпеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації
на здобуття вченого ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Завгороднєв Юрій Анатолійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
кафедра англійської філології, завідувач
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кияк Тарас Романович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра теорії і практики перекладу
германських мов, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Гриліхес Ірина Володимирівна,
Київський інститут економіки, управління та господарчого права, кафедра мовних
дисциплін,завідувач
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
кафедра німецької мови та загального мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м.Чернівці
Захист відбудеться 1 березня 2001 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського державного лінгвістичного університету (03650, МСП, Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського державного лінгвістичного університету
Автореферат розісланий 26 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________________ А.А.Калита


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена аналізу процесів термінологізації, визначенню механізмів термінологізації в сучасній англійській мові в межах фахової субмови – кредитно-банківської. Зміни, що відбулися в економічному й політичному житті України, викликали необхідність переходу до системи ринкових відносин, які базуються на економічному суверенітеті. Становлення самостійної економіки України потребує доко-рінних змін у підході до кредитних відносин, формування самостійної грошово-кредитної системи. Запровадження передових банківських техно-логій, які одержали значне поширення в багатьох розвинутих країнах, вима-гає дослідження системних та функціональних аспектів кредитно-банків-сь-кої термінології. Хоча процеси термінологізації в англійській мові вже були об’єктом дослідження вітчизняних і зарубіжних мовознавців, зокрема, на матеріалі іменника (Л.Андренко, М.Бонеліс, З.Коломієць, Ф.Циткіна, E.Alanue, E.Andrews, Th.Brunner, L.Berkowitz, K.Klasson, F.Robert), дієслова (Л.Макєєва, Н.Семко, В.Олексенко) та прикметника (О.Афанасьєва, О.Єр-ченко, Л.Дацюк), проте питання системного аналізу процесів терміноло-гізації у межах окремо досліджуваної субмови залишається недостатньо вирішеним (нам відома лише дисертаційна праця Прача В.Г., виконана на матеріалі англійської лісотехнічної терміносистеми). Кредитно-банківська терміно-логія (КБТ), у тому числі англомовна, не виділялась зі складу економічної й не досліджувалась раніше в лінгвістичному та функціо-нальному аспектах. Відсутність словників кредитно-банківських термінів значно ускладнює здійснення інформаційного пошуку й обробку еконо-мічної інформації англійською мовою.
У світлі вищезазначеного актуальність даної праці визначається загаль-ною спрямованістю сучасних термінознавчих досліджень української гер-маністики на дослідження мовних та позамовних факторів розвитку галузе-вих терміносистем, а також зумовлена необхідністю дослідити сукупність кредитно-банківських термінів певної фахової дисципліни як окрему лексико-семантичну систему з метою теоретичного вирішення проблеми термінологізації загальновживаного слова у межах окремо досліджуваної субмови.
Ця проблема вирішувалася нами з позицій теорії термінологічної номінації як цілеспрямованого творчого процесу найменування спеціальних понять фахової дисципліни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ТЕРМІНОЛОГІЗАЦІЇ в СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (на матеріалі літератури з кредитно-банківської справи)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок