Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРАДИГМАТИКА КАТЕГОРІЇ БЕЗВІДНОСНОЇ МІРИ ОЗНАКИ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

ПАРАДИГМАТИКА КАТЕГОРІЇ БЕЗВІДНОСНОЇ МІРИ ОЗНАКИ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

Назва:
ПАРАДИГМАТИКА КАТЕГОРІЇ БЕЗВІДНОСНОЇ МІРИ ОЗНАКИ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дніпропетровський національний університет
Олійник Світлана Євгенівна
УДК 811.161.2`366.5
 
ПАРАДИГМАТИКА КАТЕГОРІЇ БЕЗВІДНОСНОЇ МІРИ ОЗНАКИ
В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
10.02.01. - українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української мови
Дніпропетровського національного університету
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор
Баранник Дмитро Харитонович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри української мови
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Городенська Катерина Григорівна,
Інститут української мови НАН України,
заступник директора Інституту української мови НАН України;
кандидат філологічних наук, доцент
Арешенков Юрій Олександрович,
Криворізький державний педагогічний університет,
доцент кафедри української мови.
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
кафедра української мови.
Захист відбудеться 27 червня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ - 50, вул. Наукова, 13, ДНУ, філологічний факультет, корп. 1 , ауд. 804.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ - 50, вул. Наукова, 13, ДНУ.
Автореферат розісланий 25 травня 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук,
доцент М.С. Ковальчук


1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблемність у вивченні категорії безвідносної міри якості зумовлює її розгляд у логічному та лінгвістичному аспектах. Останній передбачає диференціацію категорії безвідносної міри якості як об’єкта граматики, лексикології, стилістики. Незважаючи на значну кількість досліджень з питань безвідносного ступенювання, тема не є вичерпаною, оскільки на кожному етапі наукового пізнання постають нові питання, пов’язані з актуалізацією безвідносного ступенювання в українській мові.
Актуальність дослідження. Актуальність дослідження визначається насамперед тим, що в українському мовознав-стві відсутні праці, присвячені комплексному аналізу категорії безвідносного ступенювання. Немає узагальнюючого дослідження і в аспекті частиномовної конкретизації проблеми, зокрема на матеріалі прикметника, де факти безвідносного ступенювання виявляються досить рельєфно. Дискусійним поки що є і питання про граматичний статус відповідних прикметникових утворень, існують проблемні питання щодо їх класифікаційної характеристики. Потребує уваги і термінологічний апарат досліджуваної проблеми.
Питання про статус форм, що виражають помірний, надмірний та недостатній ступені якості прикметників, і спроби їх класифікації знаходимо в працях О.О.Потебні, О.М.Пєшковського, В.В.Виноградова, І.І.Мєщанінова, Л.А.Булаховського, Ю.О.Карпенка, І.Р.Вихованця, Н.А.Слюсарева, О.М.Шрамма, Д.Х.Баранника, М.В.Леонової та ін. Серед найновіших в аспекті зазначеної проблеми слід назвати дисертаційні роботи І.М.Пасічник “Семантико-синтаксична валентність предикативних прикметників”, Н.М.Костусяк “Категорія ступенів порівняння у граматичній системі української мови”, В.А.Тимкової “Двоскладні речення з предикатами якості в українській мові”, Л.І.Коржик “Структурно-семантична типологія відприкметникових словотвірних ланцюжків у сучасній українській мові”, О.В.Кардащук “Семантичне поле простору: статус, структура, внутрішні зв’язки (на матеріалі прикметників української мови)”.
Незважаючи на широкий спектр здійснених досліджень, безвідносне ступенювання не знайшло поки що вичерпного опису, а також послідовного й викінченого теоретичного обґрунтування. Аналіз наукової літератури свідчить на користь цього твердження. Погляди сучасних науковців на структуру, семантику й функції конструкцій з суфіксами безвідносного ступенювання до останнього часу не є узгодженими й нерідко суперечать один одному.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПАРАДИГМАТИКА КАТЕГОРІЇ БЕЗВІДНОСНОЇ МІРИ ОЗНАКИ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок