Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ В ЯЄЧНИКУ ТА МАТЦІ КОРІВ ЗА УМОВ СТАТЕВОГО ЦИКЛУ ТА ПРИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ

МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ В ЯЄЧНИКУ ТА МАТЦІ КОРІВ ЗА УМОВ СТАТЕВОГО ЦИКЛУ ТА ПРИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ

Назва:
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ В ЯЄЧНИКУ ТА МАТЦІ КОРІВ ЗА УМОВ СТАТЕВОГО ЦИКЛУ ТА ПРИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,97 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ТА БІОТЕХНОЛОГІЙ
ІМЕНІ С.З. ҐЖИЦЬКОГО
БРОШКОВ МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
УДК: 636.22/28.082,636.22/278.082
МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ В ЯЄЧНИКУ ТА МАТЦІ КОРІВ
ЗА УМОВ СТАТЕВОГО ЦИКЛУ ТА ПРИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ
.
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному аграрному університеті.
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор
Смолянінов Борис Вікторович,
Одеський державний аграрний університет,
завідувач кафедрою фізіології та біохімії
сільськогосподарських тварин.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Стояновський Володимир Григорович,
Львівський національний університет ветеринарної
медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького,
завідувач кафедри патологічної фізіології;
кандидат біологічних наук
Шаран Микола Михайлович,
Інститут біології тварин УААН,
завідувач лабораторії фізіології та патології
відтворення тварин.
Захист дисертації відбудеться ” 17 ” червня 2008 р. о 15 год
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01 у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50.
 
Автореферат розісланий „15” травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор ветеринарних наук, професор Головач П. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фізіологічний стан статевозрілих самок сільськогосподарських тварин залежний і пов’язаний з функціональним станом статевого апарату та нервовим і ендокринним механізмами регуляції. Згідно сучасних класифікацій статевого циклу у більшості самок сільськогосподарських тварин, він поділяється на фолікулярну та лютеїнову фазу. Відповідно до цього в яєчниках циклічно відбувається фолікуло- та оогенез, ростуть і дозрівають фолікули, які після овуляції замінюються лютеїновою тканиною.
В багатьох випадках нормальний перебіг статевого циклу може порушуватись, що веде до дисфункцій яєчників і матки, порушення гормонального співвідношення в системі гіпоталамус-гіпофіз-яєчник (Прокофьев М.И.. 1983, Шаловило С.Г., 1996, Гордон А., 1998,    Смолянінов Б.В., Кротких М.А., 2004, Яблонський В.А., 2007, Шаран М.М. і співавт ., 2007).
Існують різноманітні способи корекції відтворювальної функції у корів після отелення; головний з них – гормональний, у більшості випадків з застосуванням гонадотропінів, рилізінг-гомонів, естрогенів і простагландину F2б ( Шириев В.М., 2000).
Найбільш складний і відповідальний етап роботи з корекції статевого циклу – встановлення точного клінічного діагнозу з одночасною ідентифікацією стану матки та яєчників, чіткого визначення фази естрального циклу. На жаль, проблему відтворення дуже часто намагаються вирішити фронтальною обробкою самок сільськогосподарських тварин гормональними препаратами. Особливу небезпеку становить застосування препаратів простагландину F2б , як оваріостимулючого та лютеолітичного засобу, без попереднього гінекологічного обстеження корів. Найбільш цінним та показовим в цьому відношенні, на наш погляд, є індивідуальний підхід, який базується на ідентифікації виду, складності та перебігу патологічного процесу, врахуванні початкового функціонального стану статевої системи, а саме фази естрального циклу, наявності супутніх хвороб.
Біотехнологічними засобами регуляції статевого циклу є стимуляція і синхронізація еструсу. При виборі засобів стимуляції статевої функції при гіпофункції яєчників частіше надають перевагу гонадотропним гормонам або аналогам гонадотропін-рилізінг гормонів. У забезпеченні найкращого результату під час стимуляції і в подальшому заплідненні під час індукованої статевої охоти вирішальну роль відіграє гормональний профіль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ В ЯЄЧНИКУ ТА МАТЦІ КОРІВ ЗА УМОВ СТАТЕВОГО ЦИКЛУ ТА ПРИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок