Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНИЙ ТЕРОРИЗМ: ІНФОРМАЦІЙНІ МЕТОДИ БОРОТЬБИ

ПОЛІТИЧНИЙ ТЕРОРИЗМ: ІНФОРМАЦІЙНІ МЕТОДИ БОРОТЬБИ

Назва:
ПОЛІТИЧНИЙ ТЕРОРИЗМ: ІНФОРМАЦІЙНІ МЕТОДИ БОРОТЬБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,54 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
Коршунов Віталій Олегович
УДК 323.28
ПОЛІТИЧНИЙ ТЕРОРИЗМ:
ІНФОРМАЦІЙНІ МЕТОДИ БОРОТЬБИ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
Примуш Микола Васильович,
Донецькій національний університет,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Остроухов Володимир Васильович,
Державний університет інформаційно-
комунікаційних технологій,
завідувач кафедри соціальних технологій
кандидат політичних наук
Половко Олена Олексіївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
асистент кафедри політології
Захист відбудеться 6 червня 2008 року о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий 5 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент С.В.Ставченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження викликана все більш зростаючою загрозою впливу політичного тероризму на внутрішню політику держав і міжнародні відносини в цілому. Сьогодні тероризм перетворився на політичний суб’єкт, який безумовно враховується при формуванні міждержавних відносин та основ світової безпеки. Він характеризується великим впливом на громадську думку, а відтак і на суспільну свідомість, що перетворює терористів на впливових політичних акторів.
Тероризм, як і будь-який вид людської діяльності, еволюціонує. Відтак, якщо раніше терористи ставили на меті, в першу чергу, зміну окремих дій уряду завдяки вбивству політичних діячів, то тепер терористи формулюють завдання впливу на суспільство в цілому з метою зміни політики уряду. Таким чином, суспільство стає головним об’єктом діяльності терористів.
На сьогоднішній день склалася ситуація, коли терористичні організації довели, що для ефективних дій і досягнення перемоги, яка втілюється в отримання впливу на владу супротивника, не обов’язково мати потужні збройні сили або найновішу зброю. Відтак збільшення витрат держав виключно на власний військово-оборонний комплекс у більшості випадків набуває неефективного характеру, оскільки вони не можуть гарантувати безпеки власних громадян на власній території.
Таким чином, якщо війни четвертого покоління (Друга світова війна) або п’ятого покоління (війна в Афганістані або в Іраку) велися за таких умов, коли ворог хоча б приблизно міг бути оцінений за показниками військової могутності і локалізований, то терористи вивели війну на наступний рівень розвитку – асиметричних насильницьких дій та величезного інформаційного резонансу.
Сьогодні, в залежності від політичних цілей терористів, театром терористичної активності стає весь світ, механізмом терористичних дій – насильство відносно цивільних мешканців, його головним об’єктом – суспільство та громадська думка, а основним засобом донесення вимог, погроз та підтримки інтересу – засоби масової інформації.
Відтак, вдосконалення інформаційних методів боротьби з політичним тероризмом стає більш актуальним, ніж ескалація виключно військового протистояння з ним.
В Україні, попри те, що країна майже не підпадає під терористичні атаки і не зустрічається з тероризмом безпосередньо, дослідженню інформаційних методів протидії тероризму необхідно набувати системного характеру. Це пов’язано з тим, що Україна є активним членом міжнародного співтовариства, здійснює співпрацю, в тому числі в військово-інформаційній сфері, як в напрямку поглибленого співробітництва з ООН та Північноатлантичним альянсом, так і з державами СНД.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНИЙ ТЕРОРИЗМ: ІНФОРМАЦІЙНІ МЕТОДИ БОРОТЬБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок