Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КООРДИНАЦІЙНІ СПОЛУКИ 3dМЕТАЛІВ З КАРБАЦИЛАМІДОФОСФАТАМИ

КООРДИНАЦІЙНІ СПОЛУКИ 3dМЕТАЛІВ З КАРБАЦИЛАМІДОФОСФАТАМИ

Назва:
КООРДИНАЦІЙНІ СПОЛУКИ 3dМЕТАЛІВ З КАРБАЦИЛАМІДОФОСФАТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,91 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
ТРУШ ЄЛИЗАВЕТА АНАТОЛІЇВНА
УДК .49:546.881’7’561’47+547’298’1:546’185
КООРДИНАЦІЙНІ СПОЛУКИ 3dМЕТАЛІВ
З КАРБАЦИЛАМІДОФОСФАТАМИ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, доцент
Амірханов Володимир Михайлович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри неорганічної хімії хімічного факультету
Офіційні опоненти: дійсний член Російської академії природничих наук
доктор хімічних наук, професор,
Гарновський Олександр Дмитрович
Науково-дослідний інститут фізичної та органічної хімії Ростовського державного університету
завідувач відділом координаційних сполук
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Стрижакова Наталія Григорівна,
Національний технічний університет КПІ,
завідувач лабораторією молекулярних накопичувачів енергії кафедри фізичної хімії хіміко_ технологічного факультету
Провідна установа: Інститут загальної та неорганічної хімії імені В.І. Вернадського НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “9”червня2003 року о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ вул. Володимирська, 64, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "8" травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Олексенко Л.П.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Фосфоровмісні органічні сполуки займають важливе місце в сучасній практиці. Їх широко застосовують у медицині, біології, найновіших галузях електроніки, хімічній промисловості, оптиці та інших сферах. Особливий інтерес серед них викликають сполуки з донорними властивостями, перш за все бідентатні хелатуючі ліганди, які, як правило, утворюють досить міцні комплекси, найбільш придатні для практичного використання. Завдяки можливості комплексоутворення такі речовини, наприклад, дозволяють розділювати та досягати високого ступеня очищення металів, впливати на спектральні характеристики оптичних матеріалів, створених на основі комплексів металів тощо.
Одним з найбільш докладно вивчених класів бідентатно-хелатуючих лігандів в сучасній координаційній хімії є - дикетони. З використанням останніх було досягнуто вагомих практичних результатів: комплекси на їх основі вже застосовуються як робочі речовини в оптичних квантових генераторах, люмінесцентні мітки, вихідні речовини для одержання тонкошарових покриттів зі спеціальними властивостями та ін. Один із шляхів удосконалення властивостей координаційних сполук із цінними практичними властивостями - використання в якості лігандів замість добре вивчених _ дикетонів їх структурних гетерозаміщених аналогів.
На кафедрі неорганічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка останні роки активно вивчаються комплексні сполуки йонів металів з лігандами карбациламідофосфатного типу (КАФ лігандів) - сполук, що мають у своєму складі функціональний фрагмент –C(O)N(H)P(O)=. Було доведено, що гетерозаміщення вуглецевих атомів хелатуючого вузла призводить до виникнення цінних властивостей, що не притаманні - дикетонам. Встановлено подібність та різницю координаційно-хімічних властивостей - дикетонів та їх P,N- заміщених аналогів, намічено шляхи використання синтезованих комплексів. Однак, основна увага приділялась сполукам лантаноїдів, хоча, загально визначеною є біохімічна роль 3d-металів в життєдіяльності живих організмів, і тому координаційна хімія металів першого перехідного ряду представляє особливий інтерес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КООРДИНАЦІЙНІ СПОЛУКИ 3dМЕТАЛІВ З КАРБАЦИЛАМІДОФОСФАТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок