Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діагностика імунних порушень у хворих в критичному СТАНІ

Діагностика імунних порушень у хворих в критичному СТАНІ

Назва:
Діагностика імунних порушень у хворих в критичному СТАНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний медичний університет
ім. О. О. Богомольця
Зоркова Олена Вікторівна
УДК 616-0.36.882-08-07:612.1
Діагностика імунних порушень
у хворих в критичному СТАНІ
14.03.08- імунологія та алергологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2000


Дисертація є рукопис
Работа виконана в Донецькому державному медичному університеті
ім. М.Горького МОЗ України
Наукові керівники: доктор медичних наук, професор
Драннік Георгій Миколаєвич
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
завідуючий кафедрою імунології,
головний спеціаліст МОЗ України,
Інститут урології та нефрології АМН України, завідуючий лабораторією імунології
доктор медичних наук, професор
Шано Валентина Петрівна
Донецький державний медичний університет
ім. М. Горького АМН України,
головний анестезіолог медичної служби Донецької залізниці
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук Мінченко Жанна Миколаївна, Науковий центр радиаційної медицини АМН України, керівник лабораторії тканинного типування і цитохімії
доктор медичних наук, професор Мельников Олег Феодосієвич,
Науково-дослідний інститут отоларингології ім. О.С. Коломійченка, завідуючий лабораторією патологічної фізіології і імунології
Провідна установа:
Інститут фтізіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України,
м. Київ
Захист відбудеться 2 листопада 2000 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.02 при Національному медичному університету ім. О.О. Богомольця (252023, м. Київ-23, вул. Мечникова, 1, лікарня № 14, корпус № 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця ( м. Київ-57, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 12 липня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, Свирид С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна імунологія має в розпорядженні велику кількість імунологічних лабораторних методів, які дозволяють з великою ступеню точності виявляти як природжені дефекти імунного гомеостазу, так і порушення імунного гомеостазу, що виникли внаслідок негативного впливу факторів зовнішнього середовища, внаслідок інших захворювань [Драннік Г.М. та ін., 1994, 1998; Чернушенко К.Ф., 1998; Вrunekreet К., 1993; Faist Е. аt аl., 1994].
Проте, у хворих в критичному стані (КС) одержати адекватну та оперативну інформацію про стан імунної системи не завжди вдається. Це пояснюється тим, що порушення імунного гомеостазу при КС мають ряд особливостей [Шано В.П., 1991; Воnе R.С., 1994].
З одного боку, ці зміни формуються відповідно генетичної схильності до розвитку того чи іншого імунодефіцитного синдрому, індивідуальним особливостям імунного реагування як відповідна реакція на саме захворювання; а з іншого - показники імунітету змінюються під впливом інтенсивної терапії, включаючи введення різноманітних ліків, які мають імуносупресивну дію, використанням еферентних методів та реанімаційних заходів [Драннік Г.М., Дізік Г.М., 1990; Шано В.П., 1993; Долгушин І.І. та ін., 1989: Струков O.І., 1990].
Поряд з цим, великий вплив на імунний гомеостаз має ендогенна інтоксикація (ЕІ), котра завжди супроводжує КС [Hardway R.М., Willams С.Н., 1994].
При цьому, під впливом ендотоксинів порушується регуляція імунопоеза, проліферація клітин-попередників лімфоцитів та макрофагів, ушкоджуються клітинні структури та метаболізм імуноцитів, порушується ауторегуляція імунної відповіді [Marshall J.С., 1994; Ріngleton S.К., 1996].
Ці положення полягли у основу нового підходу до імунодіагностики критичного стану. Вони ураховують, що порушення імунного стану є складовою часткою порушення механізму гомеостазу, який забезпечує метаболічний контроль як за низько-, так і за високомолекулярними сполуками. Таким чином, усе різноманіття порушень імунітету при КС не вкладається в межі уявлення про другоразовий імунодефіцит як недостача тої чи іншої ланки.
Принципово новий підхід до імунодіагностики при КС відкривають сучасні уявлення про роль імунологічних порушень у патогенезі КС [ Воnе R.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Діагностика імунних порушень у хворих в критичному СТАНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок