Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ТОПКОВОГО РЕЖИМУ ЕНЕРГЕТИЧНИХ КОТЛІВ ПРИ ВИСОКОКОНЦЕНТРОВАНІЙ ПИЛОПОДАЧІ НИЗЬКОРЕАКЦІЙНОГО ВУГІЛЛЯ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ТОПКОВОГО РЕЖИМУ ЕНЕРГЕТИЧНИХ КОТЛІВ ПРИ ВИСОКОКОНЦЕНТРОВАНІЙ ПИЛОПОДАЧІ НИЗЬКОРЕАКЦІЙНОГО ВУГІЛЛЯ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ТОПКОВОГО РЕЖИМУ ЕНЕРГЕТИЧНИХ КОТЛІВ ПРИ ВИСОКОКОНЦЕНТРОВАНІЙ ПИЛОПОДАЧІ НИЗЬКОРЕАКЦІЙНОГО ВУГІЛЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ “
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ПОБІРОВСЬКИЙ Юрій Миколайович
УДК 621.182.2: 662.613.5
ЕФЕКТИВНІСТЬ ТОПКОВОГО РЕЖИМУ ЕНЕРГЕТИЧНИХ КОТЛІВ ПРИ ВИСОКОКОНЦЕНТРОВАНІЙ ПИЛОПОДАЧІ НИЗЬКОРЕАКЦІЙНОГО ВУГІЛЛЯ
05.14.14 Теплові і ядерні енергоустановки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2003


Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана на кафедрі теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" (НТУУ "КПІ"), Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Кесова Любов Олександрівна,
НТУУ "КПІ", завідуючий кафедрою теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шрайбер Олександр Авраамович,
Інститут загальної енергетики НАН України,
завідуючий відділом;
кандидат технічних наук,
Чернявський Микола Володимирович,
Інститут вугільних енерготехнологій НАН та Мінпаливенерго України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут технічної теплофізики НАН України (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться "27" січня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.09 в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою : 03056, Київ, пр. Перемоги, 37, корпус 5, аудиторія 307.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресою : 03056, Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий "23" грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І.Коньшин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні 67% встановленої потужності електростанцій припадає на теплові електричні станції (ТЕС), із 104 енергоблоків 91 працює на вугіллі. Погіршення якості твердого палива (зниження теплотворної спроможності, ріст зольності до 30-40%) призводить до значних труднощів при спалюванні його в енергетичних котлах. Для підтримки проектної потужності енергоблоків, що працюють на низькореакційному вугіллі (Vг = 6-9%) погіршеної якості типу антрацитів і шламів, доводиться застосовувати спалювання високореакційного палива (газ, мазут), частка якого по теплу може досягати 30%. У цих умовах основна задача забезпечити сталість запалювання вугільного пилу при скороченні палива на підсвічування, без погіршення ефективності роботи енергетичного устаткування. Крім того, дуже гострими для України є екологічні проблеми, що полягають у зниженні шкідливого впливу ТЕС на навколишнє середовище.
Заміна старого устаткування новим потребує значних коштів. Тому в енергетиці України важливим є завдання по подовженню терміну служби діючих ТЕС. При цьому актуально застосування нових маловитратних технологій спалювання і модернізація існуючого устаткування при використанні вітчизняного низькореакційного вугілля погіршеної якості.
Один із засобів вирішення проблеми переведення котлів на систему пилоподачі з високою концентрацією, що дозволяє підвищити ефективність спалювання вугілля, знизити витрати підсвічуваного палива, поліпшити екологічні показники електростанцій.
Для котлів ТПП-210А Трипільської ТЕС, що спалюють низькореакційне вугілля типу АШ і шламів, кафедрою теплоенергетичних установок теплових і атомних електростанцій (ТЕУ Т та АЕС) Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (НТУУ “КПІ”) була розроблена і впроваджена система подачі вугільного пилу на пальники з високою концентрацією під тиском (ПВКт). Впровадження цієї технології на котлах з рідким шлаковидаленням є позитивним результатом використання ПВКт не тільки в Україні, але й у країнах СНД. Проте у літературі дослідження з оптимізації топкових режимів котлів з ПВКт практично відсутні, тому необхідна розробка рекомендацій по веденню топкового режиму і визначенню чинників, що впливають на ефективність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ТОПКОВОГО РЕЖИМУ ЕНЕРГЕТИЧНИХ КОТЛІВ ПРИ ВИСОКОКОНЦЕНТРОВАНІЙ ПИЛОПОДАЧІ НИЗЬКОРЕАКЦІЙНОГО ВУГІЛЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок