Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОТИВАЦІЯ ФІНАНСОВОЇ ПОВЕДІНКИ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

МОТИВАЦІЯ ФІНАНСОВОЇ ПОВЕДІНКИ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

Назва:
МОТИВАЦІЯ ФІНАНСОВОЇ ПОВЕДІНКИ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут соціології Національної академії наук України
Леонов Володимир Володимирович
УДК 316.628:336
МОТИВАЦІЯ ФІНАНСОВОЇ ПОВЕДІНКИ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті соціології Національної академії наук України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук Петрушина Тетяна Олегівна,
Інститут соціології НАН України, старший науковий
співробітник.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, старший науковий співробітник
Чепурко Гульбаршин Іскаківна, Інститут соціології НАН
України, старший науковий співробітник відділу
соціальної експертизи
 
кандидат соціологічних наук Галустян Юлія Марсумівна,
Інститут економіки та прогнозування НАН України,
провідний науковий співробітник відділу соціально-
економічних проблем праці
Захист відбудеться 27 червня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул.. Шовковична, 12, м. Київ.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, м. Київ.
Автореферат розіслано 27.05. 2008 р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ключовим завданням сучасних соціально-економічних перетворень в Україні є створення сприятливих умов для стабільного та збалансованого економічного зростання. Сьогодні українська економіка відчуває гострий дефіцит інвестиційних ресурсів. Унаслідок низки об'єктивних та суб’єктивних причин обсяги зовнішніх інвестицій в Україну не забезпечують усіх потреб національної економіки. Разом із тим, світова практика успішного економічного й соціального реформування свідчить, що – незважаючи на важливість зовнішніх фінансових капіталовкладень – головну роль має відігравати внутрішня інвестиційна політика, яка базується на власних фінансових джерелах. Таким джерелом може бути національна кредитно-ощадна система, здатна узяти на себе значну частку фінансового забезпечення структурної перебудови й поступового зростання української економіки.
На жаль, в Україні слабо задіяний інвестиційний потенціал населення. На думку експертів, більше 70% фінансових коштів від національного обсягу заощаджень фізичних осіб нагромаджується за межами української кредитно –ощадної системи.
Щоб зрозуміти мотивацію такої фінансової поведінки українського населення, а відтак створити теоретичне підґрунтя для формування потужного інвестиційного джерела, необхідно всебічно дослідити соціологічну та соціально-психологічну природу монетарної діяльності населення. Крім цього, в разі виникнення нестабільної соціально-політичної та соціально-економічної ситуації, знання мотиваційних механізмів монетарної поведінки дає можливість не тільки передбачити наслідки економічних та політичних криз, а й розробити та реалізувати дієву антикризову програму, яка дасть змогу в короткі терміни стабілізувати ситуацію та створити умови для подальшого зростання національної економіки. Тому дослідження мотиваційних механізмів фінансової поведінки населення є вельми актуальним для розвитку та зміцнення незалежної української держави.
Оскільки детальний соціологічний аналіз мотиваційних проблем фінансової поведінки населення України до цього часу ніхто не здійснював, то в контексті дисертації були розглянуті та переосмислені роботи, зміст яких має стосунок до теми даного дослідження. Особливу увагу приділено працям А.Сміта, Б.Мандевіля, Д.Юма, К.Маркса, А.Шопенгауера, Дж.Кейнса, М.Фрідмана, Ф.Модільяні, Е.Фромма, М.Вебера, Г.Зіммеля, Т.Парсонса, Дж.Ходжсона, Н.Кондратьєва, А.Шептун, В.Ільїна та ін.
Серед ідей соціально-психологічних теорій мотивації найбільш прийнятними для теми дисертації стали положення, викладені у роботах А.Маслоу, Б.Скіннера, О.Леонтьєва, Х.Хекхаузена, В.Ядова, Дж.Катони та ін.
Теоретичні аспекти фінансової поведінки населення України були проаналізовані на основі праць вітчизняних економістів, соціологів та соціальних психологів: І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОТИВАЦІЯ ФІНАНСОВОЇ ПОВЕДІНКИ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок