Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕЛЯНСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст.

СЕЛЯНСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст.

Назва:
СЕЛЯНСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,60 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Селянське господарство Харківської губернії в другій половині ХІХ - н
а початку ХХ ст.


Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
КУЛІКОВ Володимир Олександрович
94 (477.54/.62)?„1861/1917”
СЕЛЯНСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ
В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст.
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ХАРКІВ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Калініченко Володимир Вікторович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, доцент
Темірова Надія Романівна,
Донецький національний університет,
професор кафедри історіографії, джерелознавства, археології та викладання історії
кандидат історичних наук, доцент
Бєліков Юрій Анатолійович,
Харківська національна академія міського господарства
доцент кафедри історії і культурології
Провідна установа: | Інститут історії України НАН України
(відділ історії України ХIХ – початку ХХ ст.),
м. Київ
Захист відбудеться 15 квітня 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. V-58 ).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 14 березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність вивчення селянського господарства визначається його важливим місцем у соціально-економічній системі України. В пореформену епоху Україна, як і вся Російська імперія, до складу якої вона входила, залишалась аграрною країною: понад 90 % населення становило селянство. Селянство залишалось найбільш чисельним станом, який за своєю питомою вагою далеко випередив усі інші стани разом узяті. Незважаючи на інтенсивний розвиток промисловості, аграрний сектор економіки залишався головним. При цьому провідна роль у цьому секторі належала селянському господарству, яке давало більшу частину як валової, так і товарної сільськогосподарської продукції. Рівень життя й ефективність господарювання селянства позначались на таких важливих показниках, як рівень забезпечення населення продуктами сільського господарства, місткість внутрішнього ринку, середній культурний рівень населення і т. ін.
Практична актуальність визначається необхідністю вироблення стратегії реформування сучасного аграрного сектора України, що вимагає звертання до історичного досвіду. Особливо цікавим у цьому плані є період другої половини ХІХ – початку ХХ ст., коли в аграрному секторі спостерігалось переплетення різних соціально-економічних укладів, існування різних форм власності на землю і різних соціальних типів господарств. Порівнюючи розвиток сучасного й пореформеного села, можна побачити багато схожих проблем: невисока продуктивність праці в селянському господарстві, його недостатня матеріально-технічна база, брак необхідних капіталів і т.д., що негативно позначалось на загальному виробничому рівні селянського господарства, особливо порівняно із провідними західними країнами.
Розвиток селянського господарства був неоднаковим у різних регіонах України. Вивчення теми в губернському масштабі дозволить розкрити мікрорегіональні особливості й місцеву специфіку функціонування селянського господарства й аграрного сектора взагалі. Харківська губернія була однією з дев’яти губерній Наддніпрянської України, що перебувала у складі Російської імперії. Розвиток селянського господарства на Харківщині мав свою специфіку – воно розвивалося у найбільшому промисловому районі України, фактичним центром якого був Харків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕЛЯНСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок