Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УВО-ОУН СЕРЕД УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ГАЛИЧИНИ (1920-1939 рр.)

ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УВО-ОУН СЕРЕД УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ГАЛИЧИНИ (1920-1939 рр.)

Назва:
ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УВО-ОУН СЕРЕД УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ГАЛИЧИНИ (1920-1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,32 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет “Львівська політехніка”
ВИЗДРИК ВІТАЛІЙ СТЕПАНОВИЧ
УДК 94:329.17](477.83/.86)“1920-1939”
ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
УВО-ОУН СЕРЕД УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ГАЛИЧИНИ (1920-1939 рр.)
20.02.22 – військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України, науки і техніки Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Дещинський Леонтій Євгенович, Національний університет „Львівська політехніка”, директор Інституту гуманітарних і соціальних наук, Заслужений діяч науки і техніки України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Патер Іван Григорович, Інститут українознавства
ім. І. Крип’якевича НАН України, провідний науковий
співробітник відділу новітньої історії;
кандидат історичних наук
Соляр Ігор Ярославович, Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, доцент кафедри політичних наук та філософії
Провідна установа: Інститут і сторії України НАН України (м.Київ)
Захист відбудеться „19” березня 2004 р. о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К .052.15 у Національному університеті „Львівська політехніка” за адресою:
79013, м. Львів-13, вул. С.Бандери 12, корпус 4, аудиторія 204.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розіслано 14 лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент В.І.Гусєв
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У процесі розбудови України в умовах незалежного державного існування подальший розвиток демократичних процесів у суспільстві можливий лише за умови шанобливого ставлення до власної історії, відновлення в народній пам'яті забутих або сфальсифікованих подій минулих часів, борців за незалежність. Об’єктивне висвітлення історичного минулого нашої історії має важливе значення для виховання підростаючого покоління. Від того, як молодь сприйматиме історичне минуле, які приклади, ідеї, традиції візьме для наслідування, у великій мірі залежить майбутнє України.
У період 20-30-х рр. ХХ ст. українська молодь Галичини пройшла військово-політичний вишкіл у спортивно-патріотичних товариствах, що в подальших національно-визвольних змаганнях відіграв важливу роль. Невід`ємною складовою на шляху здобуття незалежності України в ХХ ст. була боротьба УВО-ОУН проти окупаційних режимів. Активними членами ОУН була молодь, яка пройшла військово-патріотичне виховання у молодіжних організаціях, стала складовою частиною загально-національного руху, і одним з головних чинників політичної боротьби за державність та соборність. Їй властивий радикалізм, самосвідомість, готовність до самопожертви в ім'я національних ідеалів, що відіграло суттєву роль у створенні УПА.
Проблема військово-патріотичного виховання української молоді в сучасних умовах державотворення набула актуальності та потребує різнобічного підходу до її вирішення на державному рівні. Це і зумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Об`єкт дослідження – організована українська, учнівська, студентська, реміснича, селянська молодь, яка була задіяна у спортивно-патріотичних товариствах, військових організаціях Галичини в 1920-30-х рр.
Предмет дослідження - військово-патріотичне виховання української молоді УВО-ОУН, а також її місце, роль та залучення членів молодіжних товариств до реалізації національно-державницької ідеї.
Хронологічні рамки дисертації охоплюють міжвоєнний період ХХ століття - від часу закінчення національно-визвольних змагань 1917- 1921 рр. та утворення УВО і до початку Другої світової війни, коли Західна Україна увійшла до складу УРСР та СРСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УВО-ОУН СЕРЕД УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ГАЛИЧИНИ (1920-1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок