Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості клінічних виявів, стану запального процесу та показників функції ендотелію у хворих на ревматоїдний артрит, асоційований Із синдромом Рейно

Особливості клінічних виявів, стану запального процесу та показників функції ендотелію у хворих на ревматоїдний артрит, асоційований Із синдромом Рейно

Назва:
Особливості клінічних виявів, стану запального процесу та показників функції ендотелію у хворих на ревматоїдний артрит, асоційований Із синдромом Рейно
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ
ім. акад. М.Д. СТРАЖЕСКА
ЛИСЕНКО Наталія Володимирівна
УДК: [616.72-002.77: 616.8-009.865]-07-08
Особливості клінічних виявів, стану запального процесу
та показників функції ендотелію у хворих на ревматоїдний артрит, асоційований Із синдромом Рейно
14.01.12 – ревматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна МНО України
Науковий керіник:
доктор медичних наук, професор Яблучанський Микола Іванович, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна МНО України, завідувач кафедри внутрішних хвороб.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Свінціцький Анатолій Станіславович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ), завідувач кафедри госпітальної терапії №2;
доктор медичних наук, професор Ігнатенко Григорій Анатолійович, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, професор кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра факультетської терапії та ендокринології.
Захіст відбудеться 29.10.2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.616.01 при Інституті кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України (03680, м.Київ, вул. Народного ополчення, 5).
З дісертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України (03680, м.Київ, вул. Народного ополчення, 5).
Автореферат розісланий 24.09.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Деяк С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Синдром і хвороба Рейно залишаються однією з важливих проблем клініки внутрішніх хвороб [Tan F., Arnett F., 2000, Knapik-Kordecka M., Wysokinski W., 2000]. Синдром Рейно (СР) зустрічається приблизно в 70 патологічних станах, один з найбільш частих і важливих серед яких - ревматоїдний артрит (РА) [Coffman J., 2000; Saraux A. et al., 1996]. Відомості про поширення СР суперечливі [Knapik-Kordecka M., Wysokinski W., 2000]. Що стосується РА, то згідно з даними Фремінгемського обстеження цей синдром зустрічається в 7.2% хворих [Brand F. et al., 1997].
На сьогодні не сформовано єдиної думки про патогенетичні механізми СР, особливо щодо РА [Palesch Y. et al., 1999; Schuhfried O. et al., 2000]. Вважають, що, крім запального процесу, який лежить в основі РА, важливе значення в розвитку СР належить вазоконстрикторним субстанціям - катехоламінам, ендотеліну-1 (ЕТ-1) і 5-гідрокситриптаміну [Smyth A. et al., 2000; Chung M. et al., 1999], як тригерним механізмам в реалізації судинної відповіді на холодове та емоційне навантаження [Pancera P. et al., 1999; Watson H. et al., 1999]. Та обставина, що СР виявляється у спазмі пальцевих артеріальних судин, привернула увагу дослідників до ЕТ-1 як одного з найбільш вірогідних "винуватців" цього процесу [Knapik-Kordecka M. et al., 2001]. У світлі цих даних висловлюються припущення про ефективність лікування хворих з синдромом Рейно ніфедипіном [Popivanov D. et al., 1999].
Комплексне дослідження клінічних виявів, особливостей запального процесу та змін у показниках функціонального стану ендотелію, в тому числі в умовах доповнення стандартної терапії вазодилятаторами при СР, у хворих на РА до цього часу не проводилося.
У зв'язку з недостатнім вивченням клінічних виявів, запального процесу та функції ендотелію у хворих РА, асоційованим зі СР, виникає нагальна потреба цілеспрямованого їх вивчення. При цьому особливий інтерес викликають показники стану ендотелію, його вазоконстрикторної – ЕТ-1 і вазодилятуючої субстанції – вторинного месенджеру оксиду азоту (NO) – циклічного гуанозінмонофосфата (цГМФ), як у базальних умовах, так і після впливу холодового навантаження. Виходячи з того, що фармакотерапія СР традиційно базується на вживанні препаратів із вазодилятуючим ефектом [Popivanov D. et al.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Особливості клінічних виявів, стану запального процесу та показників функції ендотелію у хворих на ревматоїдний артрит, асоційований Із синдромом Рейно

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок