Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА БАКТЕРІАЛЬНОГО ПРЕПАРАТУ ДЛЯ ФЕРМЕНТОВАНИХ М’ЯСНИХ ПРОДУКТІВ

РОЗРОБКА БАКТЕРІАЛЬНОГО ПРЕПАРАТУ ДЛЯ ФЕРМЕНТОВАНИХ М’ЯСНИХ ПРОДУКТІВ

Назва:
РОЗРОБКА БАКТЕРІАЛЬНОГО ПРЕПАРАТУ ДЛЯ ФЕРМЕНТОВАНИХ М’ЯСНИХ ПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет харчових технологій
КОРОЛЬ ЦВІТАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 637.523: 523.2: 637.136.3/5.: 579.67
РОЗРОБКА БАКТЕРІАЛЬНОГО ПРЕПАРАТУ ДЛЯ ФЕРМЕНТОВАНИХ М’ЯСНИХ ПРОДУКТІВ
03.00.20 - біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі біотехнології Технологічного інституту молока та м’яса Української академії аграрних наук, м. Київ
Науковий керівник : доктор технічних наук Кігель Наталя Федорівна,
Технологічний інститут молока та м’яса УААН,
завідувач відділу біотехнології.
Офіційні опоненти : доктор біологічних наук, доцент
Карпов Олександр Вікторович,
Національний університет харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
професор кафедри біотехнології мікробного синтезу
кандидат технічних наук
Гордієнко Анатолій Степанович,
Інститут мікробіології та вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАН України,
старший науковий співробітник відділу
мікробіологічних процесів на твердих поверхнях.
Провідна організація: Одеська національна академія харчових технологій,
Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “14” березня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.03 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, корпус А, аудиторія 311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “ 8 ” лютого 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Поводзинський В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із перспективних напрямів інтенсифікації виробництва ферментованих м’ясних продуктів є застосування бактеріальних препаратів. Вони забезпечують певні біохімічні перетворення у м’ясній сировині завдяки продукуванню ферментів, вітамінів, білків та незамінних амінокислот, підвищуючи тим самим біологічну цінність і санітарно-епідеміологічну безпеку готової продукції. Здатність до пригнічення сторонньої мікрофлори є особливо важливим чинником під час виготовлення м’ясних продуктів тривалого зберігання, що вживають без будь-якої додаткової температурної обробки, зокрема, для сиров’ялених, сирокопчених ковбас, шинки.
Широке використання бактеріальних препаратів у м’ясопереробній промисловості у розвинених країнах світу зумовлено зручністю та надійністю їхнього застосування. Провідними фірмами-виробниками бактеріальних препаратів є ВНДІМП (Росія), “Microlife Technics” (США), “Chr. Hansen” (Данія), “Hagesud Interspice GmbH” (Німеччина), “Giulini Chemie GmbH” (Німеччина), “Могунція-Інтеррус” (Німеччина), “Гевер Мюлер” (Німеччина), “Віберг” (Австрія) та інші. Відомі зарубіжні бактеріальні препарати відрізняються за композиційним складом і містять штами, що належать до родів Lactobacillus, Streptococcus, Micrococсus, Staphylococcus, Pediococcus.
Перспективним у технології таких бактеріальних препаратів є поєднання в одній композиції молочнокислих бактерій та мікроорганізмів інших таксономічних груп. Метаболічна активність різних родів бактерій сприяє інтенсифікації процесів ферментування сировини та забезпечує якість готової продукції, надаючи їй специфічних органолептичних властивостей.
Обмежений видовий спектр і незначна кількість промислових штамів, придатних для ферментування м’яса, а також відсутність сучасних вітчизняних технологій виробництва бактеріальних препаратів для м’ясної індустрії роблять такі розробки для України вельми актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у відділі біотехнології Технологічного інституту молока та м’яса УААН у рамках 2 науково-технічних програм УААН: на 1996-2000 рр. “Переробка молока і м’яса” (Наукове забезпечення розвитку м’ясної та молочної промисловості) (завдання 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА БАКТЕРІАЛЬНОГО ПРЕПАРАТУ ДЛЯ ФЕРМЕНТОВАНИХ М’ЯСНИХ ПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок