Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ ДЕРЖАВНОГО ПРИМУСУ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ

ЗАСОБИ ДЕРЖАВНОГО ПРИМУСУ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ

Назва:
ЗАСОБИ ДЕРЖАВНОГО ПРИМУСУ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,04 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ШЕВЧУК Олег Миколайович
УДК 340.124(477)(043.3)
ЗАСОБИ ДЕРЖАВНОГО ПРИМУСУ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова, Міністерство освіти і науки України (м. Одеса)
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Білий Ігор Леонардович, Одеський національний університет ім. I.I. Мечникова, доцент кафедри загально-правових дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Скакун Ольга Федорівна, Національний університет внутрішніх справ, професор кафедри теорії та історії держави і права;
кандидат юридичних наук, доцент
Бенедик Іван Васильович, Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого, директор
Провідна установа: Національна академія внутрішніх справ України, кафедра теорії держави і права, Міністерство внутрішніх справ України (м. Київ)
Захист відбудеться " 15 " лютого 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м.Харків, пр-т 50-річчя СРСР. 27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м.Харків, пр-т 50-річчя С'РСР, 27).
Автореферат розісланий " 14 " січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження пояснюється насамперед необхідністю вирішення тих задач, що постають перед Україною у зв’язку з трансформаціями суспільних відносин, які мають місце в нашій державі. Такий перехід відбувається в умовах пошуку оптимальної економічної та соціальної моделі, створення нової концепції правової системи, котра б адекватно відображала відносини, що формуються у нашому суспільстві і разом з тим забезпечувала надійний юридичний механізм реалізації прав і здійснення обов’язків учасниками правовідносин.
Демократичні перетворення в Україні, вдосконалення громадянського суспільства, соціальної правової держа-ви, ринкових відносин відбуваються за безпосередньої участі право-вої системи, усіх її ланок, які охоплюють практично всі сфери життя суспільства. Підвищення ролі права в процесі соціального регулювання, роз-ширення сфери правового регулювання, поява нових політичних і державних інститутів зумовлюють активне функціонування основних елементів правової системи.
Однією з найскладніших проблем тут є подолання стереотипів та ілюзій, зокрема, тих, що полягають у недооцінці права та переоцінці ролі держави, можливостей використання так званого “адміністративного ресурсу” або у надмірних сподіваннях на громадські важелі впливу, свідомість та правову культуру населення тощо.
Теоретичне розв’язання цієї проблеми можливе лише шляхом аналізу сутності національної правової системи, її засад, характеру та встановлення місця у системі Європейського права, що дає матеріал для формування уявлень про вимоги, що постають перед Україною у зв’язку з намірами створити суспільство, у якому діє ефективний правопорядок і разом з тим застосовуються правові засоби, властиві правовій державі. Сутність правової системи полягає в тому, що вона відображає баланс інтересів громадян і держави. Будучи двобічними, відносини громадянина і держави передбачають їх взаємну відповідальність, що закріплюється в законодавчих і підзаконних актах, має враховуватися посадовими особами правозастосувальних органів та віддзеркалюватися в усіх інших структурних частинах правової системи. Правова держава спирається на можливість легітимного владного примусу, який застосовується тільки у випадку порушення прав людини. У функціонуванні правової системи засоби державного примусу відіграють роль забезпечувачів прав людини, правопорядку, належного функціонування правової системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗАСОБИ ДЕРЖАВНОГО ПРИМУСУ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок