Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА методу компактного представлення відеоінформації для АСУЗТ

РОЗРОБКА методу компактного представлення відеоінформації для АСУЗТ

Назва:
РОЗРОБКА методу компактного представлення відеоінформації для АСУЗТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,62 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківська державна академія залізничного транспорту
КЛИМЕНКО Костянтин Станіславович
УДК 621.327:681.5
РОЗРОБКА методу компактного представлення
відеоінформації для АСУЗТ
05.12.02 "Телекомунікаційні системи та мережі"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії залізничного транспорту Міністерства транспорту України
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Кустов Віктор Федорович,
доцент кафедри "Автоматика та комп'ютерні системи управління" Харківської державної академії залізничного транспорту.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Краснобаєв Віктор Анатолійович,
професор кафедри "Автоматизації та комп'ютерних технологій" Харківського державного технічного університету сільського господарства Міністерства аграрної політики України, м. Харків;
кандидат технічних наук, доцент
Рубан Ігор Вікторович,
заступник начальника кафедри "Обчислювальних систем та мереж", Харківського військового університету Міністерства оборони України, м. Харків.
Провідна установа | Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, кафедра "Безпеки інформаційних технологій", Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “18” травня 2001 р. о “14.00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .820.01 при Харківській державній академії залізничного транспорту за адресою:
Україна, 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці академії.
Відгук на автореферат просимо направляти за адресою:
Україна, 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
Автореферат розісланий “18” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., доцент Книгавко М.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час для підвищення ефективності управлінської та експлуатаційної діяльності залізничного транспорту України (ЗТУ) необхідно збільшити якість функціонування систем автоматизованого управління (АСУЗТ). У АСУЗТ людина-оператор за допомогою обчислювальних засобів здійснює управління вантажними та пасажирськими перевезеннями. Отже, від взаємодії людини-оператора з інформаційно-обчислювальним комплексом АСУЗТ залежить оперативність, правильність прийняття рішення та безпека управління перевезеннями.
На сучасному етапі розвитку АСУЗТ однією з важливих задач є підвищення достовірності, оперативності та повноти інформації про стан усіх об'єктів управління і контролю. Для рішення цієї задачі необхідно підвищувати ємність інформаційно-обчислювального комплексу та сформувати розвинену структуру телекомунікаційної мережі АСУЗТ. Ці заходи приведуть до різкого зростання обсягу даних, збільшення часу передачі інформації та зниження оперативності прийняття рішення. Тому необхідно розробити методи та засоби компактного представлення інформації (стиску даних), що дозволяють зменшити їхній об'єм та підвищити пропускну спроможність каналів зв'язку.
Проведений аналіз відомих методів обробки та передачі інформації показав, що зменшення об'єму та часу передачі відеоінформації можливо в результаті усунення надмірності. У рішення цієї проблеми великий внесок внесли багато вчених. Серед них Агеєв Д.В., Гларіозов Г.Л., Еремеєв И.С., Зубарєв Ю.М., Котельніков В.А., Красільніков Н.Н., Крічевський Р.Е., Куликовський О.В., Мановцев А.П., Онищенко Ю.А., Орищенко В.И., Рябко Б.Я., Свіріденко Ю.А., Трофімов Б.Е. та ін. Серед закордонних дослідників великий внесок внесли: Джайн А.К., Кунт М., Претт У.К., Шеннон К., Хартлі Р.Л., Хаффман Д.А., Хеммінг Р.В. та ін.
При розробці методів та засобів компактного представлення відеоінформації також необхідно враховувати наступні фактори:
·
відеоінформація повинна оброблятися та передаватися в реальному масштабі часу;
·
людина-оператор, яка приймає рішення, працює не з реальними об'єктами, а з їхніми інформаційними моделями, тому йому повинна бути надана інформація так, щоб він міг не тільки ідентифікувати об'єкт, але і визначити його стан.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА методу компактного представлення відеоінформації для АСУЗТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок