Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив Ґрунтозахисних технологій на протиерозійну стійкість та родючість чорнозему типового сильнозмитого

Вплив Ґрунтозахисних технологій на протиерозійну стійкість та родючість чорнозему типового сильнозмитого

Назва:
Вплив Ґрунтозахисних технологій на протиерозійну стійкість та родючість чорнозему типового сильнозмитого
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,13 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний науковий центр
“Інститут землеробства
Української академії аграрних наук”
Яценко Світлана Володимирівна
УДК 631.6.02:631.445.4:631.452 (043.3)
Вплив Ґрунтозахисних технологій на протиерозійну стійкість та родючість чорнозему типового сильнозмитого
06.01.01 – загальне землеробство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут землеробства Української академії аграрних наук” протягом 2004-2006 рр.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Шевченко Іван Павлович,
ННЦ “Інститут землеробства УААН”,
завідувач відділу сільськогосподарського
землекористування та захисту ґрунтів від ерозії
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Волощук Мирослав Дмитрович,
Прикарпатський національний університет
ім. В.Стефаника МОН України, завідувач кафедри
агрохімії та ґрунтознавства
кандидат сільськогосподарських наук
Цюк Олексій Анатолійович,
Національний аграрний університет Кабінету
Міністрів України, доцент кафедри землеробства та
гербології
Захист відбудеться ”23” квітня 2008 р. о ”10” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при ННЦ “Інститут землеробства УААН”.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, ННЦ “Інститут землеробства УААН”, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННЦ “Інститут землеробства УААН”.
Автореферат розісланий ”22” березня 2008 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.О.Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Чорноземи становлять 60,6% від площі орних земель України. Водна ерозія ґрунтів є одним із найсуттєвіших факторів зниження продуктивності земельних ресурсів і деградації агроландшафтів. За даними Державного комітету України по земельних ресурсах 13,3 млн. га, або 33,2% від загальної площі ріллі, зазнають впливу водної ерозії.
Актуальність теми. В сучасних умовах землі крутизною 5-60 виводяться з ріллі, однак для регіонів із високим відсотком у структурі ґрунтового покриву еродованих грунтів і розвинутим тваринництвом, особливо для фермерських господарств, залишається доцільним їх використання.
Світовий та вітчизняний досвід свідчить про те, що одним із напрямків вирішення проблеми захисту ґрунтів від ерозії є удосконалення ґрунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Розробкою і впровадженням ґрунтозахисної системи землеробства в Україні займалися такі вчені, як А.С. Скородумов, М.К. Шикула, О.Г. Тараріко, О.Ф. Гнатенко та інші.
Проте комплексних досліджень з визначення ґрунтозахисної здатності та еколого-економічного стану агробіоценозу за тривалого застосування протиерозійних технологій вирощування сільськогосподарських культур проведено недостатньо. Тому встановлення тривалого беззмінного впливу способів обробітку ґрунту та удобрення в ґрунтозахисній сівозміні на протиерозійну стійкість, водно-фізичні, агрохімічні та біологічні показники родючості чорнозему сильнозмитого є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є складовою частиною тематичного плану ННЦ “Інститут землеробства УААН” відповідно до НТП УААН ”Землеробство“, завдань “Розробити наукові основи організації та ефективного використання земельних угідь в ерозійно небезпечних агроландшафтах Лісостепу України” (2001-2005 рр., № державної реєстрації 0101U003824) і “Удосконалити існуючі та розробити нові моделі раціонального використання земельних ресурсів в ерозійно небезпечних агроландшафтах Лісостепу України” (2006-2010 рр., № державної реєстрації 0106U010368).
Мета і завдання досліджень. Мета досліджень – встановити механізм формування протиерозійної стійкості та шляхи оптимізації показників родючості чорнозему типового сильнозмитого за тривалого застосування технологій вирощування сільськогосподарських культур, виявити найбільш раціональне поєднання способів обробітку ґрунту та удобрення в ґрунтозахисній сівозміні на схилових землях Правобережного Лісостепу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Вплив Ґрунтозахисних технологій на протиерозійну стійкість та родючість чорнозему типового сильнозмитого

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок