Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНФЛІКТИ У ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ І ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ (СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

КОНФЛІКТИ У ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ І ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ (СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
КОНФЛІКТИ У ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ І ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ (СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
45,11 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
Ващенко Ірина Володимирівна
УДК 316.752.4
КОНФЛІКТИ У ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ І ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ (СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
19.00.05 – соціальна психологія
Авторефератдисертації на здобуття наукового ступенядоктора психологічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ МВС України, кримінологічна лабораторія, м. Харків.
Науковий консультант – доктор юридичних наук, професор,
академік АПрН України
Бандурка Олександр Маркович,
Національний університет внутрішніх справ, ректор
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Коломінський Наум Львович,
Міжрегіональна академія управління персоналом, завідувач кафедри психології, м. Київ;
доктор психологічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Ложкін Георгій Володимирович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, Державний комітет фізичної культури і спорту України, завідувач кафедри психології і педагогіки, м. Київ;
доктор психологічних наук, професор
Третьяченко Вікторія Віталіївна, Східноукраїнський національний університет
ім. В. Даля МОН України, завідувачка кафедри психології, м. Луганськ.
Провідна установа: Інститут соціальної і політичної психології АПН України, лабораторія методології психосоціальних і політико-психологічних досліджень, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “20” травня 2003 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім.
Г.С. Костюка АПН України.
Автореферат розісланий 18.04. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть проблеми дослідження. Конфлікт – суспільний феномен, який супроводжує людство на всіх етапах його існування. Розвиток прогресивних тенденцій в житті суспільства, вдосконалення діяльності й особистісних якостей його членів неможливі без вміння ефективно розв’язувати конфлікти, що виникають, виявляти та попереджувати появу інших.
Прогалини у знаннях в цій галузі явно проявилися сьогодні, коли в країні відбувається процес активного державотворення. Трансформаційні процеси загострили соціальні, політичні, міжособистісні, екологічні та інші види конфліктів. Особливо це відчули фахівці, які за родом своєї діяльності покликані розв’язувати різноманітні протиріччя між людьми, передусім, працівники органів внутрішніх справ (ОВС). Діяльність працівників ОВС має ознаки “природної” конфліктної ситуації (владність повноважень, якими наділені працівники ОВС, необхідність застосування заходів примусу з метою ефективної протидії злочинності, умови постійної двобічної протидії), тобто безперервно, перманентно протікає проблемно це і зобов'язує працівників ОВС професійно розбиратися з проблемними ситуаціями та конфліктами. Вміння виявляти причини виникнення протиріч, механізм розвитку й способи попередження конфлікту, конфліктні обставини, що сприяють здійсненню протиправних вчинків, прогнозувати конфліктні ситуації, керувати поведінкою людей, що беруть участь в конфлікті, є важливою професійною якістю працівника ОВС.
Підвищення ролі особистості працівника ОВС як фахівця й громадянина в покращенні господарського, соціального, культурного життя суспільства вимагає розробки нових професійних та психологічних підходів до його професійної підготовки. Доцільним сьогодні виявляється розподіл психолого – конфліктологічного аналізу: суб’єктів конфлікту за параметрами активності участі та ролі в ініціації; предмету конфлікту в залежності від його відношення до професійної діяльності. Психолого – конфліктологічне забезпечення діяльності працівників ОВС належить до соціальної психології, саме до її практичного напрямку, який орієнтований на розв’язання актуальних проблем конкретних соціальних суб’єктів у правоохоронній сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: КОНФЛІКТИ У ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ І ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ (СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок