Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ГОСПОДАРЮВАННЯ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВАХ

ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ГОСПОДАРЮВАННЯ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ГОСПОДАРЮВАННЯ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
СУПРУН Олег Миколайович
УДК 631.15:330
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ГОСПОДАРЮВАННЯ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВАХ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
ПОЛТАВСЬКИЙ Юрій Андрійович
Харківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва, доцент кафедри економіки сільського господарства
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
МАЛІК Микола Йосипович,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки”, завідувач відділу підприємництва
кандидат економічних наук, професор
БУРИК Анатолій Федорович,
Уманський державний аграрний університет, завідувач кафедри організації
і агробізнесу
Провідна установа: | Дніпропетровський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра агробізнесу
Захист відбудеться 5 жовтня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, кімн. 211.
Автореферат розісланий 3 вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перетворення колективних сільськогосподарських формувань у під-приємства, засновані на приватній власності на земельні ділянки і майнові засоби виробництва, можна вважати важливим етапом становлення ринкової структури аграрного сектора еконо-міки. Позитивні зрушення, досягнуті в 2000-2003 рр., у значній мірі зумовлені реалізацією Указу Президента України “Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки” від 3 грудня 1999 року а також ряду Законів України: “Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2000-2004 рр.”.
У період 2000-2002 рр. середньорічне виробництво валової продукції сільського господарс-тва в порівнянні з 1999 роком зросло майже на 18%, кількість збиткових господарств скоротилася з 84,2 до 53,8% при певному зростанні обсягів виробництва економічне становище сільгосппідп-риємств залишається нестабільним. Так, в 2002 році одержано меншу масу прибутку, ніж в по-передні роки. Рівень заробітної плати в сільському господарстві найнижчий серед галузей в Україні.
Проблеми теорії і практики економічного механізму господарювання аграрних підприємств досліджувались в роботах провідних зарубіжних учених: І.Алтухова, Ю.Баландина, М.Бакетта, Д.Ваніна, І.Крячкова, О.Чаянова. Значний внесок у дослідження господарського механізму зро-били вітчизняні вчені: В.Андрійчук, В.Амбросов, П.Гайдуцький, В.Зіновчук, В.Ситник, Ю.Коваленко, М.Лобас, І.Лукінов, П.Макаренко, М.Малік, В.Мартьянов, В.Месель-Веселяк, О.Онищенко, П.Саблук, В.Юрчишин.
Аналізуючи результати досліджень вітчизняних учених, констатуємо, що в більшості вони націлені на вирішення проблем функціонування економічного механізму АПК в цілому. Питання ж розробки економічного механізму господарювання були віднесені до сфери визначення самих сільськогосподарських підприємств. Щодо ініціативних наукових досліджень, які здійснювались переважно у вищих аграрних навчальних закладах здобувачами наукових ступенів, то вони присвя-чувались окремим складовим господарського механізму. До того ж, нові агроформування, що виникли після 1999 року і засновані на приватній власності на землю і засоби виробництва, пра-цюють малий проміжок часу.
Виходячи з недостатності комплексних розробок економічного механізму господарювання нових підприємств, серед яких створені у формі товариств з обмеженою відповідальністю скла-дають 42%, існує необхідність розробки систем господарювання саме по означеній тематиці, що являє собою зміст виконаної дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ГОСПОДАРЮВАННЯ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок