Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЇ ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

ІДЕЇ ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ІДЕЇ ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
 
КАЛІНІЧЕНКО ТЕТЯНА ФЕДОРІВНА
УДК 37.032
ІДЕЇ ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Криворізькому державному педагогічному університеті.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Пікельна Валерія Семенівна,
Криворізький державний педагогічний
університет,
директор Інституту , безперервної освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Коберник Олександр Миколайович,
Уманський державний педагогічний
університет імені Павла Тичини,
декан технолого-педагогічного факультету;
кандидат психологічних наук,
Помиткін Едуард Олександрович,
інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України,
завідувач відділом теорії і практики
педагогічної майстерності.
Провідна установа Харківський державний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди, кафедра
педагогіки, Міністерства освіти і науки
України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 29 ” березня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України
( 04060 м.Київ, вул. М.Берлінського, 9, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України ( 04060 м.Київ, вул. М.Берлінського, 9)
Автореферат розіслано “ 28” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Сучасну державну політику освіти національна Доктрина розвитку освіти визначає як створення умов для розвитку творчого потенціалу кожного громадянина України, сприяння формуванню ціннісної системи суспільства на засадах поваги прав особистості. Серед пріоритетних напрямів зазначені особистісна орієнтація освіти, формування у школярів сучасного світогляду, розвиток творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, прагнення до самоосвіти та самореалізації. Поставлені завдання можуть бути успішно вирішені, за умови організації навчально-виховного процесу на основі пріоритетності виховання, а саме, формування системи духовно-моральних цінностей учнів.
В існуючій педагогічній теорії та практиці вирішенню завдань виховання особистості, формуванню її потреб в творчій та моральній діяльності присвячено праці І.Беха, В.Бутенко, Ю.Гильбуха, М.Євтуха, Н.Лавриченко, Т.Сущенко, О.Сухомлинської, Л.Тарасова та ін., у яких відзначається, що кількість і якість зафіксованих відхилень від норм поведінки і рівня інтелектуального розвитку юнацтва є наслідком недоліків традиційного навчально-виховного процесу загальноосвітньої школи та пов’язані з політикою обмеження свободи особи, ігнорування її духовного світу, нівелювання індивідуальності й інтелектуальних запитів кожного школяра. Подоланню цих недоліків, на наш погляд, сприятиме впровадження в педагогічну практику засад гуманістичної педагогіки, зокрема ідей теорії вільного виховання.
Уперше ідеї теорії вільного виховання були сформульовані П.Верджеріо (XIV ст.) та впроваджені в практику діяльності школи В.да Фельтре (Італія, XVст.). Продовжували розвиток ідей вільного виховання особистості М.Монтень Ж.-Ж.Руссо (Франція, XVI-XVIIIст.), І. Песталоцці (Німеччина, XVIIст.), Г.Сковорода, К.Ушинський (Україна, XVIII-XIXст.), Л.Толстой, К.Вентцель (Росія, XIX-XXст.).
У XX сторіччі проблеми вільного виховання досліджувалися такими педагогами-гуманістами, як Я.Корчак (вимога любові і довіри до дітей); М.Монтессорі (обґрунтування надання дітям свободи для “самовиховання та самонавчання”); В.Сухомлинський (необхідність умов для розвитку моральних та творчих здібностей учнів); С.Френе (“культивування успіхів дитини для самоствердження особи”).
Зіставлення педагогічної спадщини вітчизняних і зарубіжних учених сприяло осмисленню ролі національного менталітету в розвитку особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІДЕЇ ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В ДІЯЛЬНОСТІ СУЧАСНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок