Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування особистості підлітка в однодітних сім’ях

Формування особистості підлітка в однодітних сім’ях

Назва:
Формування особистості підлітка в однодітних сім’ях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Херсонський державний університет
Капелюк Володимир Володимирович
УДК 37.032:316.356.2
Формування особистості підлітка
в однодітних сім’ях
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Дубасенюк Олександра Антонівна,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка,
проректор з наукової роботи,
міжнародних та міжрегіональних зв’язків.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Міщик Людмила Іванівна,
Запорізький національний університет;
кандидат педагогічних наук, професор
Федяєва Валентина Леонідівна,
Херсонський державний університет,
проректор з наукової роботи.
Захист відбудеться "12" жовтня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27, ауд. (зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету (73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27).
Автореферат розісланий "9" вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Бухтій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток української держави характеризується глибокими соціально-економічними і політичними змінами в освітньому і культурному житті суспільства, що зумовлює його духовне оновлення та нову парадигму педагогічного мислення і діяльності педагога, відродження країни.
Законодавством України про сім'ю і шлюб, Законом України „Про освіту”, Державною Національною програмою „Освіта” (Україна XXI ст.)”, Національною програмою „Планування сім'ї”, Національною програмою „Діти України”, Національною доктриною розвитку освіти в Україні визначено, що особливого значення набувають питання виховання підростаючих поколінь у нових соціальних умовах діяльності школи, її взаємодії з іншими соціальними інститутами та сім'єю, яка є однією з головних і водночас складних, динамічних, автономних систем і невід'ємним елементом соціальної структури суспільства.
Сім'я визначається як мала соціальна група, яка утворюється на основі моральних та юридично-правових законів суспільства: довір'ям між подружжям, батьками і дітьми, і має великий виховний потенціал всебічної підготовки дітей і молоді до життя.
Виховання дітей починається в сім'ї. Усі інші соціальні інститути включаються у виховний процес значно пізніше, коли формування основних рис характеру дитини вже започатковані. У сім'ї закладаються основи фізичного, інтелектуального й морального розвитку дитини, формуються громадянські почуття, світогляд, естетичні смаки. Особистий приклад батьків, їх ставлення до праці, громадського життя, принциповість, чесність, доброта і чуйність, бережливість, простота і скромність є для дитини прикладом для наслідування. Тому в сучасних умовах України саме сім'ї надається пріоритетне значення.
Важливим чинником впливу сім'ї на формування особистості дитини є довір'я між батьками і дітьми.
Соціально-економічна криза, що охопила Україну, має численні негативні соціально-демографічні наслідки. Зниження рівня життя населення пов'язане, перш за все, зі збільшенням безробітних і зниженням заробітної плати, зростанням цін на найбільш життєво необхідні товари. У зв'язку з вимогами про поліпшення матеріального добробуту сім'ї проблеми духовного розвитку дитини все частіше залишаються поза увагою значної частини сімей.
Незважаючи на деякі успіхи у здійсненні національної політики освіти і виховання дітей і молоді, взаємовплив родини та школи на дитину з однодітної сім'ї не може вважатися достатнім. Головними причинами цього становища є такі:
1. Зовнішні причини: незадовільне соціально-економічне становище та морально-правовий статус сім'ї в суспільстві, безробіття і низький життєвий рівень сім'ї та нерозробленість проблеми взаємодії школи з сім'єю; специфіка особистості дитини з однодітної сім'ї загалом та підлітка – зокрема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування особистості підлітка в однодітних сім’ях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок