Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТОЕЛЕКТРОННІ ВИСОКОТОЧНІ ОПЕРАЦІЙНІ ПРИСТРОЇ ДИСКРЕТНОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ

ОПТОЕЛЕКТРОННІ ВИСОКОТОЧНІ ОПЕРАЦІЙНІ ПРИСТРОЇ ДИСКРЕТНОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ

Назва:
ОПТОЕЛЕКТРОННІ ВИСОКОТОЧНІ ОПЕРАЦІЙНІ ПРИСТРОЇ ДИСКРЕТНОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Ліпінський Олександр Юрійович
УДК 004.31:004.22:534:621.382
ОПТОЕЛЕКТРОННІ ВИСОКОТОЧНІ ОПЕРАЦІЙНІ ПРИСТРОЇ
ДИСКРЕТНОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ
Спеціальність 05.13.05 – Елементи та пристрої обчислювальної техніки та систем керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому Національному університеті,
Україна, м. Донецьк
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Данилов Володимир Васильович,
Донецький Національний університет,
завідувач кафедри радіофізики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Крючин Андрій Андрійович,
Інститут проблем реєстрації інформації
НАН України (м. Київ),
заступник директора
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Смірнов Євген Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри квантової радіофізики
Провідна установа: Одеський національний політехнічний університет, кафедра інформаційних систем
Захист відбудеться “ 19 ” _березня__ 2007 року о _14:30_ на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.02 у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” (м. Київ, пр. Перемоги 37, корп. 18, ауд. 306).
Відгуки на автореферат у двох екземплярах, завірені печаткою установи, просимо надсилати на адресу: пр. Перемоги 37, м. Київ 03056, вченому секретарю Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 16 ” _лютого___ 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
кандидат технічних наук, доцент М.М. Орлова


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Зростання продуктивності інформаційних систем (ІС) обробки радіосигналів (моніторинг і контроль радіоперешкод, радіорозвідка, дослідження радіовипромінювань космічного простору, тощо), в основному, визначається швидкістю обробки радіосигналів обчислювальними засобами (ОЗ) ІС. Таке збільшення, за рахунок створення оптоелектронних аналогових обчислювальних пристроїв, наприклад, на основі радіофізичних уявлень про акустооптичну взаємодію (АОВ), відкриває широкі можливості паралельної обробки, чим і досягається висока продуктивність таких ОЗ.
Проте, існує ряд задач (виявлення й розпізнавання радіосигналів у системах “свій-чужий”, радіонаведення та інші), коли важливі не тільки продуктивність, але й висока точність обчислень, яка може бути забезпечена тільки дискретними (цифровими) ОЗ.
Гонка за мініатюризацією й інтеграцією в кремнієвій індустрії, сприяла розробці дешевих, швидкодіючих та ефективних електронних систем, здатних виконати більшість завдань обробки сигналів. Висока продуктивність цих систем, їхня універсальність, поряд з низькою вартістю виробництва, призвели до збільшення величезного ринку додатків, заснованих на обробці інформації. Разом з тим, достатньо виявилися фізичні фактори, що обмежують процес мікромініатюризації та зростання швидкодії мікросхем.
Протягом останніх 10 років набув широкого розвитку науковий напрямок в електроніці - функціональна електроніка, основний принцип якого полягає у переході від мініатюризації мікросхем до мініатюризації пристроїв і навіть систем. Функціональна електроніка створила основу ряду найперспективніших наукових напрямків: кріоелектроніки, акустоелектроніки, магнітоелектроніки, спінелектроніки, оптоелектроніки та інших. Тільки в оптоелектроніці розрізняють рідкокристалічну та когерентну оптоелектроніку, які засновані на ефектах і явищах у рідких та твердих кристалах, а також оптроніку.
Продуктивність мікроелектронних систем досягла фізичної межі, що не може бути переборена існуючою технологією мініатюризації кремнієвих схем. Можна стверджувати, що когерентна оптоелектроніка є тим базисом, на якому цілком можливе створення оптоелектронних пристроїв дискретної (цифрової) обробки сигналів, зокрема, радіосигналів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТОЕЛЕКТРОННІ ВИСОКОТОЧНІ ОПЕРАЦІЙНІ ПРИСТРОЇ ДИСКРЕТНОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок