Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІЧНА СТІЙКІСТЬ ПРЯМОЛІНІЙНИХ ТРУБ ІЗ ВНУТРІШНІМИ ПОТОКАМИ НЕОДНОРІДНОЇ РІДИНИ

ДИНАМІЧНА СТІЙКІСТЬ ПРЯМОЛІНІЙНИХ ТРУБ ІЗ ВНУТРІШНІМИ ПОТОКАМИ НЕОДНОРІДНОЇ РІДИНИ

Назва:
ДИНАМІЧНА СТІЙКІСТЬ ПРЯМОЛІНІЙНИХ ТРУБ ІЗ ВНУТРІШНІМИ ПОТОКАМИ НЕОДНОРІДНОЇ РІДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Абдуллаєв Фархад Ядулла огли
УДК 539.3/6:517.977
ДИНАМІЧНА СТІЙКІСТЬ ПРЯМОЛІНІЙНИХ
ТРУБ ІЗ ВНУТРІШНІМИ ПОТОКАМИ
НЕОДНОРІДНОЇ РІДИНИ
05.23.17 – Будівельна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | - доктор технічних наук, професор
Гуляєв Валерій Іванович,
Український транспортний університет, завідувач кафедри вищої математики.
Офіційні опоненти: | - доктор технічних наук, професор
Піскунов Вадим Георгійович,
Український транспортний університет, завідувач кафедри опору матеріалів і машинознавства;
- кандидат технічних наук
Майборода Олена Євгеніївна,
Державний науково-технічний центр
з ядерної та радіаційної безпеки,
вчений секретар.
Провідна установа: | Національний технічний університет України "КПІ", кафедра технічної механіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Київ.
Захист відбудеться 6 жовтня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.04 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037,
м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий 31 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., с.н.с. Кобієв В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблеми теоретичного моделювання динаміки і стійкості трубчастих систем, що взаємодіють із внутрішніми неоднорідними потоками рідини і газу, виникають у багатьох галузях техніки: на транспорті, в авіаційній і космічній техніці, у нафтовій і газовій промисловості, в енергетиці. За допомогою трубчастих конструкцій є можливість організувати передачу рідинних фракцій корисних копалин на великі відстані, виконати перетворення теплової енергії у механічну енергію стиснутої пари, що рухається, здійснити підйом кускових конкрецій з морського дна та інше.
Актуальність теми. У процесі експлуатації таких систем в результаті механічної взаємодії поперечних коливань трубчастого елемента з рухомими масами внутрішніх потоків рідини, газів або їх суміші генеруються зовнішні дії позиційних неконсервативних (циркуляційних та дисипативних) і гіроскопічних сил. Перші з них приводять до статичного випучення труби, другі – до самозбурення нестійких періодичних рухів та їх подавлення. Дія гіроскопічних сил виявляється в істотному ускладненні форм коливань труби. Не дивлячись на те, що потужність цих сил дорівнює нулю, вони приводять до порушення синхронності коливань, у результаті чого кожний елемент трубки коливається своєю фазою, і на її осьовій лінії з’являються вузлові точки, які при коливаннях зміщуються вздовж осі.
Питанням дослідження статичної і динамічної втрати стійкості прямолінійних труб, що вміщують внутрішні потоки рідини, присвячена велика кількість наукових робіт у країнах СНД, Західної Європи, США та Канади.
В основному ці дослідження пов’язані з вивченнями механічної поведінки труб, що вміщують однорідні потоки рідини або газу, і практично відсутні роботи, пов’язані з аналізом впливу неоднорідності потоку на стійкість рівноваги труби і її коливання. Саме з такими задачами частіше всього доводиться зустрічатися в техніці.
У зв’язку зі сказаним можна зробити висновок, що задача теоретичного самозбурення поперечних коливань трубчастих стержнів, що вміщують внутрішні потоки неоднорідної рухомої рідини, є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Методика і програмний комплекс дослідження коливань і динамічної стійкості трубчастих стержнів з внутрішніми неоднорідними потоками рідини розроблялись у відповідності з координаційним планом Міністерства освіти України по темі 12 ДБ-92 “Динаміка тонкостінних просторових конструкцій, що взаємодіють із силовими полями складної структури “ (номер держреєстрації UA 01013443Р).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДИНАМІЧНА СТІЙКІСТЬ ПРЯМОЛІНІЙНИХ ТРУБ ІЗ ВНУТРІШНІМИ ПОТОКАМИ НЕОДНОРІДНОЇ РІДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок