Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ПРЕСА ЯК ФАКТОР ВПЛИВУ НА МІЖНАРОДНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВИ (ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ ВІДНОСИН УКРАЇНИ ТА НАТО У 90-х РОКАХ)

УКРАЇНСЬКА ПРЕСА ЯК ФАКТОР ВПЛИВУ НА МІЖНАРОДНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВИ (ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ ВІДНОСИН УКРАЇНИ ТА НАТО У 90-х РОКАХ)

Назва:
УКРАЇНСЬКА ПРЕСА ЯК ФАКТОР ВПЛИВУ НА МІЖНАРОДНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВИ (ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ ВІДНОСИН УКРАЇНИ ТА НАТО У 90-х РОКАХ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,00 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
На правах рукопису
УДК 070 : [327 (477) : 327.7]
ВЛАСЕНКО Вікторія Іванівна
УКРАЇНСЬКА ПРЕСА ЯК ФАКТОР ВПЛИВУ НА МІЖНАРОДНУ
ДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВИ (ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ
І РОЗВИТКУ ВІДНОСИН УКРАЇНИ ТА НАТО У 90-х РОКАХ)
10.01.08 - журналістика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі організації масово-інформаційної діяльності Інституту журналістики імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ІВАНОВ ВАЛЕРІЙ ФЕЛІКСОВИЧ,
Інститут журналістики Київського
університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри організації
масово-інформаційної діяльності
Офіційні опоненти - доктор філологічних наук, професор
ПОЧЕПЦОВ ГЕОРГІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ,
Інститут міжнародних відносин Київського
університету імені Тараса Шевченка, завідувач
кафедри міжнародних комунікацій та зв’язків з
громадськістю
кандидат філософських наук, доцент
ТУПЧІЄНКО ЛЕОНІД СИДОРОВИЧ
Дипломатична Академія при МЗС України, завідувач
кафедри зовнішньої політика та міжнародного права.
Провідна організація: ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім.
ІВАНА ФРАНКА, факультет журналістики
(Міністерство освіти та науки ).
Захист відбудеться “18” грудня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул.Мельникова, 36/1.
Автореферат розісланий “18” листопада 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ЄСИПЕНКО Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Після здобуття Україною незалежності докорінно змінилися місце та функції засобів масової інформації у суспільстві, оскільки мас-медіа, преса зокрема, позбулися всесильного ідеолога - комуністичної партії, а журналіст - своєї принизливої ролі її “вірного підручного”. Незалежні, позапартійні українські ЗМІ, які виникли внаслідок роздержавлення інформаційного простору, почали орієнтуватися на світові зразки роботи журналістів в умовах свободи слова та думки і усвідомлювати важливість впливу “четвертої влади” у суспільстві. Українські ЗМІ пострадянського періоду вже не просто інформують аудиторію, а намагаються формувати вільну громадську думку, позитивну чи негативну, щодо того чи того суспільного явища, процесу або політичного діяча. Таким чином, актуальність звернення до проблеми впливу вітчизняних друкованих ЗМІ на міжнародну діяльність держави зумовлена кількома факторами, а саме: 1) новою роллю, яку друковані мас-медіа незалежної України, вільні від державного тиску, відіграють у сучасному суспільстві; 2) необхідністю наукового забезпечення (детального аналізу, обгрунтування) процесу становлення та формування, через який на сьогодні проходять і зовнішня політика Української держави, і її ЗМІ (преса); 3) потребою визначити механізм взаємодії та впливу “четвертої влади” на законодавчу та виконавчу гілки у процесі діяльності держави на міжнародній арені; 4) об’єктивною вимогою збагатити досвід сучасної української міжнародної журналістики у веденні зовнішньополітичних кампаній.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана дисертаційна робота пов’язана з розробленою Інститутом журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка науковою програмою “Роль журналістики у процесі державотворення”, з програмами кафедр організації масово-інформаційної діяльності “Вільна преса у демократичному суспільстві” та міжнародної журналістики “Українська журналістика в контексті світової”. Ці теми щорічно привертають увагу дипломників та знаходять відбиток у курсах лекцій, що запроваджено у навчальному закладі з метою формування навичок та вмінь щодо ефективного висвітлення зовнішньополітичної тематики в українських ЗМІ, використання новітніх технологій, зокрема задля реалізації ролі мас-медіа як четвертої влади у суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ПРЕСА ЯК ФАКТОР ВПЛИВУ НА МІЖНАРОДНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВИ (ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ ВІДНОСИН УКРАЇНИ ТА НАТО У 90-х РОКАХ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок