Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ВМИКАННЯМ СИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА НА ПАРАЛЕЛЬНУ РОБОТУ З ПОТУЖНОЮ МЕРЕЖЕЮ

УПРАВЛІННЯ ВМИКАННЯМ СИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА НА ПАРАЛЕЛЬНУ РОБОТУ З ПОТУЖНОЮ МЕРЕЖЕЮ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ВМИКАННЯМ СИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА НА ПАРАЛЕЛЬНУ РОБОТУ З ПОТУЖНОЮ МЕРЕЖЕЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,81 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
УГЛОВ Анатолій Вікторович
УДК 621.313.67
УПРАВЛІННЯ ВМИКАННЯМ СИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА
НА ПАРАЛЕЛЬНУ РОБОТУ З ПОТУЖНОЮ МЕРЕЖЕЮ
Спеціальність 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі експлуатації електричних станцій електротехнічного факультету Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості Міністерства палива та енергетики України, м. Севастополь.
Науковий керівник

доктор технічних наук, старший науковий співробітник Лісник Володимир Якимович, провідний науковий співробітник відділу електромеханічних систем Інституту електродинаміки НАН України.
Офіційні опоненти:

доктор технічних наук, професор Кузьмін Віктор Володимирович, заступник директора з наукової роботи ДП “Електроважмаш” Мінпромполітики України, м. Харків;

кандидат технічних наук, доцент Жук Олександр Кирилович, доцент кафедри теоретичної електротехніки та електронних систем Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, м. Миколаїв.
Провідна установа

Національний гірничий університет МОН України (кафедра електропостачання), м. Дніпропетровськ.
Захист дисертації відбудеться “ 21” червня 2006 р. об 1100 годинні на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, Київ-57, проспект Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за вищевказаною адресою.
Автореферат розіслано “17" травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.М. Гориславець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Режим паралельної роботи синхронних генераторів (СГ) з енергетичною системою (ЕС) пов'язано з необхідністю виконання процесу синхронізації СГ і ЕС при вмиканні генератора на паралельну роботу. Сучасні пристрої точної синхронізації з метою забезпечення умов збігу напруг СГ і ЕС по фазі при вмиканні СГ на паралельну роботу здійснюють синхронізацію з різницею частот СГ і ЕС і видають управляючу дію на вмикання приводу вимикача СГ з випередженням моменту часу збігу по фазі векторів і на величину власного часу вмикання вимикача. Через складність процесу синхронізації в реальних умовах вмикання СГ на паралельну роботу практично завжди відбувається при деякому куті зсуву між векторами і , який позначається і має назву кут вмикання. Навіть сучасні, достатньо досконалі автоматичні пристрої точної синхронізації не забезпечують рівність нулю кута . З цієї причини СГ після вмикання на паралельну роботу піддається динамічним діям різного рівня. На ці дії,які визначені наявністю , накладаються дії, пов'язані з різницею частот і амплітуд напруг СГ і ЕС.
Практика виконання процесу синхронізації показує, що через складність і відсутність наглядності реальних процесів синхронізації до недоліків в роботі існуючих автосинхронізаторів слід віднести можливість попадання в явище “зависання”. При настанні такого явища інструкції вимагають або перервати процес синхронізації і повторити його спочатку, або впливати на регулятор частоти обертання (РЧО) СГ з метою збільшення (зміни) різниці частот СГ і ЕС.
Актуальність теми. Робота присвячена подальшому дослідженню процесів, що відбуваються в комплексі “генератор – потужна енергосистема” при вмиканні СГ на паралельну роботу з енергосистемою. В даний час пристрої синхронізації, реалізуючі спосіб точної синхронізації, припускають похибку по куту вмикання і наявність значної величини частоти биття, що приводить до виникнення перехідного процесу із значними діями на СГ після його вмикання на паралельну роботу, що скорочує термін його технічної експлуатації та строки планових міжремонтних періодів. Аналіз існуючого стану питання показав, що усунення даних недоліків потребує пошук нових методів роботи пристроїв управління вмиканням СГ на паралельну роботу з потужною ЕС на основі ретельного дослідження процесу синхронізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ВМИКАННЯМ СИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА НА ПАРАЛЕЛЬНУ РОБОТУ З ПОТУЖНОЮ МЕРЕЖЕЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок