Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНІ АНОМАЛІЇ ФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТРУКТУРНО-НЕВПОРЯДКОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ У ПРИЛАДОВИХ СИСТЕМАХ

НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНІ АНОМАЛІЇ ФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТРУКТУРНО-НЕВПОРЯДКОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ У ПРИЛАДОВИХ СИСТЕМАХ

Назва:
НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНІ АНОМАЛІЇ ФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТРУКТУРНО-НЕВПОРЯДКОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ У ПРИЛАДОВИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,98 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ніконова Олена Петрівна
УДК 621.539.211
НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНІ АНОМАЛІЇ ФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
СТРУКТУРНО-НЕВПОРЯДКОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ
У ПРИЛАДОВИХ СИСТЕМАХ
01.04.01 – фізика приладів, елементів і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Соловйов Володимир Миколайович,
Криворізька філія Запорізького інституту економіки та
інформаційних технологій, заступник директора
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Висоцький Володимир Іванович, Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, професор кафедри статистичної радіофізики
доктор фізико-математичних наук, професор
Новіков Віталій Володимирович, Одеський державний політехнічний університет, завідуючий кафедрою вищої математики № 1
Провідна установа - Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
Захист відбудеться “_23_” листопада 2001 р. о _14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.06 в Одеському державному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “ 20 ” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зеленцова Т.М. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В останні роки дослідження невпорядкованих систем – аморфних структур і стекол, розплавів, пористих матеріалів, шаруватих систем з розвиненою межею поділу, полімерів, біологічних об'єктів та ін. – зайняли одне з центральних місць в фізиці конденсованих середовищ. Це зумовлено зростанням практичної важливості таких систем. Невпорядкованими системами є системи загального положення, а впорядковані кристалічні структури являють собою ідеалізовані об'єкти. Практична сторона справи пов'язана з рядом обставин важливості прикладного використання невпорядкованих систем. Аморфні, полікристалічні і пористі напівпровідники інтенсивно експлуатуються в мікроелектроніці, витісняючи кристалічні аналоги. Сильнолеговані напівпровідники використовуються як матеріали для лазерів і термоелектричних пристроїв. Фотоелектричні властивості невпорядкованих напівпровідників виявляються досить нетривіальними і відкривають принадні перспективи застосування. Металеве скло має цікаві електричні, магнітні властивості, стійкі до корозії і радіації. Оксидні стекла - хороші іонні провідники, що дозволяє використати їх у якості твердих електролітів. Структури типу метал-діелектрик-напівпровідник, а також структури з подвійним і потрійним діелектричними шарами знаходять інтенсивне використання в електроніці. Матеріали електроніки також мають значний вплив структурної невпорядкованості.
Добре відомо, що всі структурно-невпорядковані матеріали мають ряд загальних властивостей, принципово відмінних від кристалічних. Винятково важливим із загальних результатів цих досліджень є відкриття властивостей, практично незалежних від хімічного складу невпорядкованих матеріалів. До них відносяться низькотемпературні теплові, акустичні, кінетичні властивості.
Модель дворівневих систем (ДРС), запропонована Андерсеном, Гальперіним, Вармою і незалежно Філіпсом , дозволила тлумачення ряду низькотемпературних властивостей невпорядкованих матеріалів, але залишила багато з них без відповіді. В першу чергу сюди відносяться питання вивчення мікроскопічних механізмів означених аномалій. Не до кінця виявлені причини аномалій термодинамічних і кінетичних властивостей невпорядкованих структур при більш високих температурах, де вони не описуються моделлю ДРС. Залишаються недостатньо вивченими і особливості коливних спектрів.
Значним узагальненням моделі ДРС є модель м'яких атомних потенціалів (МАП) Карпова, Клінгера, Ігнат'єва , що пояснює більшість універсальних властивостей невпорядкованих структур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНІ АНОМАЛІЇ ФІЗИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТРУКТУРНО-НЕВПОРЯДКОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ У ПРИЛАДОВИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок