Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНИЙ СТАН ХРОМАТИНУ ТИМОЦИТІВ ЗА ДІЇ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ ТА ПЕРОКСИДУ ВОДНЮ

СТРУКТУРНИЙ СТАН ХРОМАТИНУ ТИМОЦИТІВ ЗА ДІЇ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ ТА ПЕРОКСИДУ ВОДНЮ

Назва:
СТРУКТУРНИЙ СТАН ХРОМАТИНУ ТИМОЦИТІВ ЗА ДІЇ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ ТА ПЕРОКСИДУ ВОДНЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
К И Ї В С Ь К И Й Н А Ц І О Н А Л Ь Н И Й У Н І В Е Р С И Т Е Т
імені Т А Р А С А Ш Е В Ч Е Н К А
ГРИНЮК ІРИНА ІВАНІВНА
УДК 577+612.438.014.481+612.438.014.46
СТРУКТУРНИЙ СТАН ХРОМАТИНУ ТИМОЦИТІВ ЗА ДІЇ
ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ ТА ПЕРОКСИДУ ВОДНЮ
03. 00. 04 – біохімія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі біохімії біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Матишевська Ольга Павлівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри біохімії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Виноградова Руфіна Петрівна,
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу науково-інформаційних
та патентно-ліцензійних досліджень
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Сиволоб Андрій Володимирович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри загальної та
молекулярної генетики
Провідна установа: Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться ”12” грудня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, пр-т Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д .001.24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці університету Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий ”_11_” _листопада_ 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Р. Андрійчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміни конформації хроматину, його конденсація-деконденсація відіграють важливу роль у забезпеченні таких процесів, як транскрипція, реплікація, репарація ушкоджень ДНК, формування хромосом. Гетерогенність упаковки ДНК у складі релаксованого хроматину не лише відіграє важливу роль у забезпеченні адекватного функціонування генетичного апарату, але й визначає чутливість ДНК до дії стресорних та ушкоджувальних чинників. На сьогодні інтенсивно досліджуються механізми апоптозу, який реалізується у випадку загрози порушення стабільності геному клітин та забезпечує вибіркове видалення таких клітин. За апоптозу, як і за мітозу, має місце конденсація хроматину, проте вона супроводжується міжнуклеосомною фрагментацією ДНК у клітинах, що гинуть (Roy, 1997; Hengarten, 2000). Особливості структурної перебудови хроматину за дії апоптогенних чинників, зокрема, стадія так званої „крупномасштабної” фрагментації ДНК, що передує міжнуклеосомній, залишаються недостатньо дослідженими.
Зручним об’єктом для дослідження структурних ушкоджень хроматину є тимоцити – неповністю диференційовані клітини, які характеризуються вищою, порівняно з іншими клітинами, нестабільністю генома та нижчою активністю систем репарації однониткових розривів ДНК. Морфологічний контроль стану тимоцитів in vitro дозволяє виявити клітини з фрагментованим хроматином та апоптичні тільця, тоді як за yмов in vivo вони швидко поглинаються фагоцитуючими клітинами.
Для експериментального моделювання апоптозу тимоцитів використовують іонізуючу радіацію, головною мішенню якої є ДНК та пероксид водню - індуктор окисного стресу, яким супроводжується розвиток багатьох патологічних станів. Відомо, що у термін 3 – 8 год після після дії іонізуючої радіації у тимоцитах відбувається накопичення міжнуклеосомних фрагментів ДНК пропорційно до дози 1 – 6 Гр (Meyen et al, 1993; Zhivotovsky et al, 1993). Вплив пероксиду водню на життєздатність тимоцитів та клітин інших типів досліджено значно меншою мірою. Ефекти пероксиду водню значною мірою залежать від його концентрації – за присутності Н2О2 у концентраціях, що первищували 1 мМ, спостерігається некротична загибель клітин, тоді як у діапазоні концентрацій 30 – 200 мкМ Н2О2 в тимоцитах виявляються ознаки апоптозу (Oyama et al, 1999; Dahm-Daphi, 2000).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРНИЙ СТАН ХРОМАТИНУ ТИМОЦИТІВ ЗА ДІЇ ІОНІЗУЮЧОЇ РАДІАЦІЇ ТА ПЕРОКСИДУ ВОДНЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок