Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “Антитерористична діяльність як складова національної безпеки держави (політологічний аналіз)”

“Антитерористична діяльність як складова національної безпеки держави (політологічний аналіз)”

Назва:
“Антитерористична діяльність як складова національної безпеки держави (політологічний аналіз)”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний інститут стратегічних досліджень
Марченко Юрій Васильович
УДК 32.01+323.28
“Антитерористична діяльність як складова національної безпеки держави (політологічний аналіз)”
21.01.01 – основи національної безпеки держави
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуттґя наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному інституті стратегічних досліджень.
Науковий керівник: доктор філософських наук, старший науковий співробітник
Степико Михайло Тимофійович,
Національний інститут стратегічних досліджень,
Вчений секретар Інституту.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, старший науковий співробітник
Барков Валерій Юрійович,
Національний інститут стратегічних досліджень,
завідувач відділу соціальних відносин і громадянського суспільства.
кандидат політичних наук, доцент
Павленко Ростислав Миколайович, доцент Національного університету “Києво-Могилянська академія”.
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, відділ глобальних систем сучасної цивілізації (м. Київ).
Захист відбудеться 08.07.2005 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 26.718.01 у Національному інституті стратегічних досліджень за адресою: м. Київ, вул. Пирогова 7 “а”
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного інституту стратегічних досліджень (м. Київ, вул. Пирогова, 7 “а”)
Автореферат розісланий 07.06. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.О. Янішевський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Події 11 вересня 2001 року у Нью-Йорку і Вашингтоні та широкий політичний резонанс, який вони викликали і ще й досі викликають у світі, засвідчили про нечуване зростання терористичної загрози. Тероризм постав як один з найнебезпечніших викликів людству, що на початку ХХІ століття загрожує не лише безпеці окремих країн, а й, враховуючи інтеграційні процеси та випадки несанкціонованого розповсюдження зброї масового ураження, ставить під загрозу глобальні стабільність і безпеку.
Водночас, останніми роками спостерігаються трансформації терористичних загроз, які дедалі менше пов’язані з підтримкою цієї діяльності з боку певних країн. Навпаки, терористичні організації вже не обов’язково спираються на допомогу окремих держав, хоча терористичні бази можуть розташовуватися на їхній території. Внаслідок цього терористична діяльність набула транснаціональних рис. Сьогодні мова вже має йти про транснаціональну мережу терористичних угруповань різноманітного ґатунку, які, попри наявні розбіжності у поглядах та політичних настановах, дедалі частіше допомагають одне одному, утворивши у такий спосіб своєрідний “терористичний інтернаціонал”. Безпосередньою реакцією держав на посилення терористичної загрози є розробка нових і удосконалення нині чинних нормативно-правових та організаційних механізмів. Це позначається на пожвавленні законотворчої діяльності у галузі національної безпеки. Загалом, проблеми забезпечення національної безпеки і відвернення терористичної загрози останнім часом набувають дедалі більшого значення для збереження гідних умов життєдіяльності людини. Усе вищенаведене детермінує нагальну необхідність дослідження антитерористичної складової національної безпеки, з метою удосконалення наявних і запровадження нових форм і засобів боротьби з тероризмом.
Таким чином, дослідження антитерористичної діяльності та її взаємозв’язку з національною безпекою має як теоретичне, так і практичне значення. Воно допомагає визначити шляхи удосконалення системи національної безпеки в умовах глобальних трансформацій та посилення терористичної загрози. З іншого боку, це дослідження дозволяє окреслити перспективи розвитку міжнародного співробітництва в галузі забезпечення безпеки як на локальному, регіональному й національному, так і на глобальному рівнях. Антитерористична діяльність в цьому контексті постає як один із найважливіших і найперспективніших напрямів міжнародного співробітництва.
Ступінь наукової розробки проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: “Антитерористична діяльність як складова національної безпеки держави (політологічний аналіз)”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок