Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЕНТЕРОСОРБЦІЇ ТА ЦИТОПРОТЕКЦІЇ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГАСТРОПАТІЙ У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЕНТЕРОСОРБЦІЇ ТА ЦИТОПРОТЕКЦІЇ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГАСТРОПАТІЙ У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЕНТЕРОСОРБЦІЇ ТА ЦИТОПРОТЕКЦІЇ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГАСТРОПАТІЙ У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
СЛАБА Уляна Степанівна
УДК 616.33-002-085.246.2-06:616.72-002
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ
ЕНТЕРОСОРБЦІЇ ТА ЦИТОПРОТЕКЦІЇ
ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГАСТРОПАТІЙ У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ
14.01.02 — внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Іван-Франківськ—2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я.Горбачевського, МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
СМІЯН Світлана Іванівна,
Тернопільська державна медична академія
ім. І.Я.Горбачевського, МОЗ
України, кафедра шпитальної терапії № 2, завідувач
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
НЕЙКО Василь Євгенович,
Івано-Франківська державна медична академія, МОЗ України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб,
завідувач
доктор медичних наук, доцент
ЯРЕМЕНКО Олег Борисович,
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, МОЗ України,
кафедра госпітальної терапії № 1, доцент
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика, кафедра терапії і ревматології, МОЗ України
Захист дисертації відбудеться “14” вересня 2001року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.601.01 при Івано-Франківській державній медичній академії (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 2).
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківської державної медичної академії за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 7.
Автореферат розісланий ’’27’’ червня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ОРИНЧАК М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ревматоїдний артрит (РА) — хронічне прогресуюче захворювання, яке веде до ранньої втрати працездатності і навіть до передчасної смерті. Ревматичні захворювання суглобів, серед яких одне з провідних місць належить ревматоїдному артриту, на сьогоднішній день є особливою медико-соціальною проблемою. Гострота цієї проблеми, власне, визначається відчутним “помолодінням” контингенту пацієнтів та абсолютним ростом захворюваності. В Україні 140 тис. осіб хворіє на РА, щорічно реєструється більш ніж 345000 пацієнтів з первинним захворюванням суглобів (В.М.Коваленко, 1999).
Хронічний прогресуючий перебіг РА вимагає тривалого застосування медикаментозних засобів. Швидкий знеболюючий та протизапальний ефект нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) зумовлює їх широке використання. Та тривалий, часто безконтрольний прийом цих препаратів є далеко не безпечним. У хворих на РА поряд із артралгічним синдромом доволі часто маніфестують гастроінтестинальні порушення, викликані НПЗП. НПЗП-гастропатії мають у половині випадків безсимптомний перебіг і такі грізні ускладнення як шлунково-кишкові кровотечі (Gerald Friedman et al., 1997, А.Е.Каратеев и соавт., 1999, П.Я.Григор’єв та співавт., 2000).
Патологічні зміни в імунній системі, системі про- та антиоксидантного захисту (ПОЛ-АОЗ), в процесах обміну суглобових хрящів призводять до нагромадження продуктів, які ініціюють розвиток синдрому ендогенної інтоксикації із збільшенням вмісту молекул середньої маси. До особливостей молекул середньої маси варто віднести їх біологічну активність, здатність зв’язувати альбуміни сироватки крові — основні транспортні засоби НПЗП. Надлишкове накопичення молекул середньої маси в крові зменшує кількість вільних місць зв’язування на альбумінах (В.И.Сидельникова, Н.В.Лифшиц, 1998). У клінічній практиці це зумовлює тривалий прийом НПЗП в максимальних дозах, що безперечно підвищує ризик виникнення НПЗП-гастропатій. Епідеміологічні дані свідчать, що у 10-92,58 % пацієнтів, які приймають НПЗП, мають місце побічні гастроінтестинальні реакції (О.П.Вікторов і співавт., 1997, А.Е.Каратеев и соавт., 1999, Григор’єв П.Я. та співавт., 2000).
Таким чином, одним із важливих завдань, що виникають під час лікування хворих на РА, є попередження та лікування НПЗП-гастропатій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЕНТЕРОСОРБЦІЇ ТА ЦИТОПРОТЕКЦІЇ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ГАСТРОПАТІЙ У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок