Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШИРОКОСМУГОВІ МАГНІТНІ ГОЛОВКИ З АМОРФНИХ СПЛАВІВ ДЛЯ ЗАПИСУ-ВІДТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОАКУСТИЧНИХ СИГНАЛІВ

ШИРОКОСМУГОВІ МАГНІТНІ ГОЛОВКИ З АМОРФНИХ СПЛАВІВ ДЛЯ ЗАПИСУ-ВІДТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОАКУСТИЧНИХ СИГНАЛІВ

Назва:
ШИРОКОСМУГОВІ МАГНІТНІ ГОЛОВКИ З АМОРФНИХ СПЛАВІВ ДЛЯ ЗАПИСУ-ВІДТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОАКУСТИЧНИХ СИГНАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
УДК
534.852:621.318.13
Пруднікова Заміра Георгіївна
ШИРОКОСМУГОВІ МАГНІТНІ ГОЛОВКИ З АМОРФНИХ СПЛАВІВ ДЛЯ ЗАПИСУ-ВІДТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОАКУСТИЧНИХ СИГНАЛІВ
Спеціальність 05.09.08 - Електроакустика і звукотехніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ - 2004


Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі звукотехніки та реєстрації інформації Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор Розорінов Георгій Миколайович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, м.Київ, професор кафедри звукотехніки та реєстрації інформації.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Лейко Олександр Григорович, Державний НДІ гідроприладів, Міністерства промислової політики України, м Київ, заступник директора з наукової роботи;
кандидат технічних наук, доцент Найда Сергій Анатолійович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, м. Київ, доцент кафедри акустики та акустоелектроніки.
Провідна установа: Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться “20” вересня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д.26.002.19 НТУУ "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, Київ-56, просп.Перемоги,37.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 03056, Київ-56, просп.Перемоги,37, Вченому секретарю НТУУ “КПІ”.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий "16" серпня 2004 р.
 
Вчений секретар спеціалізованої вченої Ради,
кандидат технічних наук, доцент_____________________Швайченко В.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток інформаційних систем потребує постійного удосконалення методів і модернізації технічних засобів реалізації магнітного запису. Серед вимог, що пред'являються сучасною наукою і технікою до інформаційних систем, однією з головних є збільшення обсягу пам'яті та щільності запису інформації при високому рівні достовірності. У зв'язку з цим не втрачає актуальності створення апаратури цифрового магнітного запису (АЦМЗ) через її переваги в точності передачі інформації, а також можливості її подальшої обробки.
Одним з головних робочих елементів АЦМЗ, що забезпечує підвищену щільність запису і розширення діапазону робочих частот запису, є широкосмугові магнітні головки для запису-відтворення електроакустичних сигналів (ШМГ), при створенні яких ключовим моментом є вибір матеріалу для магнітопроводу. Найбільш повно забезпечують ефективну роботу ШМГ (в першу чергу, за рахунок зменшення рівня частотних втрат), аморфні магнітно-м'які сплави, беззаперечна перевага яких викликана специфікою аморфного стану, котрий, однак, за своєю природою, є метастабільним. До того ж вважалось, що через відсутність кристалічної решітки і, як слід, її дефектів аморфні тіла є ізотропними. Але це було спростовано наявністю в них локальних полів анізотропії, присутність якої різко погіршує магнітні властивості аморфних сплавів, негативно відбивається на робочих параметрах ШМГ і не гарантує надійності роботи АЦМЗ впродовж строку її служби. Тому головним питанням, що вимагає вирішення при використанні аморфних сплавів в ШМГ, є досягнення стабільності стану аморфного феромагнетику. Для цього треба експериментально встановити його дійсну структуру, тобто виявити наявність і виміряти величину локальних полів анізотропії, встановити її зв’язок з часовою та температурною нестабільністю і вивчити вплив термічної обробки при температурах ТаТх (Тх - температура кристалізації) на стабілізацію аморфного стану феромагнетику. Вплив термічної обробки на рівень анізотропії слід пов’язати з робочими характеристиками ШМГ, щоб оптимізувати магнітні властивості аморфного сплаву, одночасно мінімізувавши величину полів анізотропії, що буде гарантією надійності роботи ШМГ і АЦМЗ в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ШИРОКОСМУГОВІ МАГНІТНІ ГОЛОВКИ З АМОРФНИХ СПЛАВІВ ДЛЯ ЗАПИСУ-ВІДТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОАКУСТИЧНИХ СИГНАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок