Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.

ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ. / сторінка 2

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
, et al., 1998). Оскільки простагландини є тканевими регуляторами або другими посередниками дії гормонів, можливо, що ПГЕ2 виявляє вплив на рівень КТ в плазмі крові. Відомо, що КТ відносять до нейропептидів, а в ЦНС виявлені рецептори до кальцитоніну. Отже, не виключений взаємозв'язок між ПГЕ2, мет-енкефаліном й кальцитоніном.
На клітинному рівні процес підтримання цілісності організму реалізується за рахунок регуляторного впливу еферентних сигналів, що підтримують рівноважний стан між інтегративними фізіологічними процесами: проліферацією, диференціюванням та фізіологічною клітинною загибеллю (Hammerman M. R., 1998; Sorenson C. M., 1998). За останні 10-15 років отримали широкий розвиток й визнання уявлення про значність кальцію для забезпечення функціонування живих клітин (Chevalier R. L., 1996). Іони кальцію, циклічні нуклеотіди (цАМФ, цГМФ) визнані в якості внутрішньоклітинних посередників в багатьох біохімічних процесів.
Клінічною моделлю порушення обміну кальцію й, можливо кальцитоніну, є сечокам’яна хвороба (СКХ) (Bushinsky D. A., 1998). Незважаючи на значну розповсюдженність сечокам’яної хвороби та існування так званих «кам'яних поясів», етіологія та патогенез її залишається не з'ясованими. В якості основних патогенетичних механізмів каменеутворення визнаються місцеві фактори, як те: рН сечі, її перенасичення різноманітними видами іонів, інгібітори перенасичення сечі, активатори кристалізації і зростання кристалів (Ruml L. A., 1997; Goldfarb S., 1994). На наш погляд подібний розгляд СКХ є поверхневим і не дасть можливості клініцисту підійти до лікування даної хвороби з позиції етіопатогенезу. Як правило лікування полягає в призначенні низькокальцієвої дієти. Ми вважаємо, що місцеві фактори сечі є слідством, а не причиною хвороби. СКХ - це порушення обмінних процесів, викликане розрегулюванням з боку ендокринної системи. А оскільки кальцієві камені складають 80% всіх ниркових каменів, то слід шукати порушення обміну кальцію в організмі в цілому (Roger K. L., 1997).
В результаті патологічних модифікацій, що відбуваються при СКХ, таких як порушення гормонального спектру, іонного складу біологічних середовищ, відбувається і модифікація фізико-хімічних властивостей тканинної води організму. По G. Fullerton і соавт. (G. D. Fullerton, J. L. Poter, 1982) вода в тканинах існує у вигляді двох фракцій: вільної і зв'язаної. Перша ідентична по своїм характеристикам чистій воді. Зв'язана вода прикріплена до поверхні макромолекул і мембран (теорія поляризованої багатошаровості). Зв'язана вода в свою чергу поділяється на два різновиди: специфічно адсорбована вода, міцно зв'язана зі структурами макромолекул (кристальована фракція по G. Fullerton) і «гідрована» вода, що адсорбована на поверхні біомолекул. Модифікація фізико-хімічних властивостей води в біологічних середовищах при різноманітних захворюваннях нирок вперше були вивчені нами за допомогою методу ЯМР-релаксометрії.
Все викладене вище й визначає актуальність теми даної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є фрагментом конкурсної держбюджетної теми МОЗ України К 1\7.21.12.94 науково-дослідницького центру Луганського державного медичного університету "Ендогенні опіоіди та гуморальна ланка функціональної адаптації нирок в регуляції артеріального тиску та водно-електролітного балансу при есенціальній гіпертензії й ниркової патології" та планової держбюджетної тематики "Вплив екологічно небезпечних факторів на організм в умовах промислового регіону та розробка методів корекції метаболізму й інтенсивної терапії" № державної реєстрації 01.9.10.033409.
Мета дослідження. Визначити взаємозв’язок кальцитоніну та ендогенних опіоїдів в нейрогормональній регуляції обміну кальцію й електролитів в нормі та в експериментально-клінічних моделях порушення гомеостазу кальцію.
Задачі дослідження.
1.Визначити вплив хронічного введення ПГЕ2 (активатора остеокластів) й індометацину на сироваткові рівні мет-енкефаліну і кальцитоніну в порівнянні з вмістом Са++, Na+, К+ в сироватці крові, сечі, кістках дорослих та молодих тварин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок