Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ. / сторінка 3

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

2. Встановити особливості дії ендогенних опіоїдів, кальцитоніну, екзогенних простаноїдів (ПГЕ2) та блокатору їх синтезу – індометацину на ниркову тканину по показникам ЯМР-релаксометрії протонів тканинної води in vitro.
3.
Дослідити рівень енкефалінергічної регуляції активності гіпоталамо-гіпофізарної (АДГ, АКТГ, пролактин), ренін-альдостеронової систем й кальцитоніну при сечокам’яній хворобі - клінічній моделі порушення обміну кальцію.
4. Визначити показники ЯМР-релаксації протонів тканинної води крові, сироватки, сечі у хворих на сечокам’яну хворобу з локалізацією каменів в сечоводі, нирковій мисці, сечовому міхурі, СКХ єдиної нирки, хворих на хронічний піелонефрит, полікистоз нирок в зіставленні з концентрацією іонів Na+, К+ в сироватці крові й сечі, та можливість використання даного методу як маркера для діагностики ниркової патології.
 
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше був досліджений вплив екзогенного ПГЕ2 та індометацину на рівні кальцитоніну та мет-енкефаліну в зіставленні з концентрацією електролітів Са++, Na+, К+ в сироватці крові, кістках та сечі в онтогенезі.
Вперше вивчена роль ендогенних опіоідїв і кальцитоніну в нейрогормональних механізмах патогенезу сечокам’яної хвороби у порівнянні з гормональним спектром при інших захворюваннях нирок - піелонефриті, гідронефрозі, кисті нирки, полікистозі, пухлині нирок, що дозволило класифікувати клінічні групи з врахуванням гормонального статусу.
Вперше досліджувався рівень кальцитоніну у жителів Луганської області, що є ендемічною по сечокам’яній хворобі у порівнянні із рівнем цього гормону у жителів інших регіонів. Також вивчався рівень кальцитоніну плазми крові у хворих на сечокам’яну хворобу в порівнянні зі здоровими донорами.
Вперше досліджені Т1 - і Т2-показники часів релаксації протонів тканинної води крові, сироватки та сечі хворих на сечокам’яну хворобу з різною локалізацією каменів у порівнянні з іншою патологією нирок, що дозволило створити базу даних діагностичних критеріїв ЯМР-характеристик для ниркової нозології.
Практичне значення одержаних результатів. Нами запропоновано класифікувати клінічні групи патології нирок з урахуванням гормонального статусу; виявити групи підвищеного ризику й розробити діагностичні критерії ранньої діагностики уролітіазу, використовуючи при цьому методику ЯМР-релаксометрії.
Враховуючи результати наших досліджень, ми пропонуємо схему патогенезу сечокам’яної хвороби, відмінну від раніш запропонованих традиційних схем. В зв'язку з цим можливий новий напрямок в консервативному лікуванні уролітіазу, попередження рецидивів та ускладнень даного захворювання. Й найголовніше - це діагностика доклінічних форм й попередження утворення ниркових каменів.
Особистий внесок здобувача. Робота виконана автором самостійно. Автор самостійно проводила експеримент на щурах та обстеження пацієнтів з патологією нирок, виконувала радіоімунні аналізи, ЯМР-спектроскопію. Самостійно був проведений патентний пошук, аналіз вітчизняної та зарубіжної літератури по темі дисертаційної роботи. Дисертант провела статистичну обробку даних з використанням персонального комп’ютера, проаналізувала одержані результати.
Апробація результатів дисертації. Матеріали результатів дисертації були обговорені на XV з’їзді Українського фізіологічного товариства; на IV міжнародному конгресі молодих вчених і студентів-медиків; на міжкафедральному засіданні робітників кафедри медичної хімії та науково-дослідницького центру Луганського державного медичного університету.
Публікації. Матеріали дисертації опубліковані в статтях чотирьох наукових журналів та в матеріалах двох наукових конференцій.
Структура дисертації. Дисертація викладена на 153 друкованих сторінках. Містить вступ, огляд літератури, розділ «матеріали та методи дослідження», розділ результатів власних досліджень, заключення та висновки. Робота ілюстрована 22 малюнками та 10 таблицями. Список літератури включає 260 джерел.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріали і методи дослідження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок