Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.

ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ. / сторінка 4

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Експериментальна частина роботи була проведена на 114 щурах -самцях лінії Вістар чотирьох, п'яти-, шести-, дев’ятитижневого, п'яти-, п'яти з половиною- та шестимісячого віку. Контролем кожного строку введення ПГЕ2 служив одновіковий контроль (60 щурів). Чотирьохтижневим та п’ятимісячним щурам протягом семи, чотирнадцяті, тридцяти діб в черевну порожнину вводився екзогенний ПГЕ2 у фізіологічній дозі 100 мкг/кг. Тварини забивались методом декапітації.
Кількісне визначення метионін-енкефаліну і кальцитоніну в сироватці крові провадилось радіоімунним методом наборами фірм «Amersham» (Англія), «Incstar» (США). Рівень електролітів натрію й калію визначався аналізатором (ВНР), кальцію - спектрофотометрично.
Клінічна частина роботи була проведена при дослідженні хворих наступних клінічних груп: СКХ з локалізацією каменю в сечовому міхурі, СКХ з локалізацією каменю в нирковій мисці, СКХ з локалізацією каменю в сечоводі, двостороння СКХ, СКХ єдиної нирки, хронічний пієлонефрит, хронічний пієлонефрит єдиної нирки, гідронефроз, єдина кіста нирки, полікістоз нирок, пухлина нирок (всього 299 чоловік). Контролем служила група здорових донорів (162 людини) на дієті з нормальним утриманням натрію (80-120 ммоль/доб) у віці 18-55 років.
Кількісне визначення мет-енкефаліну, вазопресину, АКТГ, пролактину, кальцитоніну, АРП, альдостерону в плазмі крові проводилося радіоімунним методом з допомогою комерційних наборів фірм «Incstar» (США), «CIS» (Франція), «Biilhmann Lab.» (Швейцарія), «Amersham» (Англія), ВНР.
Підрахунок радіоактивності був виконаний на сцинтиляційних рахівниках «Гама-1», «Бета-1».
Вимір утримання електролитів в сечі й сироватці крові виробляли з мікроаналізатору (ВНР).
В клінічній частині нашого дослідження ми визначали часи релаксації Т1 (повздовжня) й Т2 (поперечна) протонів тканинної води крові, сироватки крові та сечі у хворих на ниркову патологію, що страждають сечокам’яною хворобою, хронічним пієлонефритом, полікистозом нирок.
В сечі й сироватці крові ми визначали утримання натрію й калію за допомогою алкалімікроаналізатору (ВНР).
Вплив хронічного введення екзогенного ПГЕ2 та індометацину на плазмові рівні кальцитоніну та мет-енкефаліну.
В нашому експерименті вжита спроба з'ясувати взаємодію ПГЕ2, кальцитоніну та ендогенних опіоідів. Тим більш нас зацікавила ця проблема, коли в клінічній частині нашої роботи були виявлені грубі порушення в обміні кальцитоніну та ендогенних опіоїдів при СКХ.
При введенні ПГЕ2 протягом 7 діб рівень мет-енкфаліну в плазмі крові у молодих щурів знижувався у порівнянні з одновіковим контролем, а на 14, 30 добу введення його рівень зростав у порівнянні з контролем та 7 добою введення. Та ж тенденція спостерігалася й у дорослих тварин (табл. 1). Зниження рівня мет-енкефаліну на 7 добу експерименту зумовлене пригнобленням вироблення мет-екефаліну ПГЕ2 на рівні його синтезу в гіпофізі, що підтверджують дослідження in vitro (Vlaskovska M., Knepel W., 1987), а подальше зростання рівня мет-енкефаліну на 14, 30 добу пояснюється пригноблюванням вироблення ендогенного ПГЕ2 (приклад класичної гормональної залежності).
Рівень КТ плазми у молодих щурів вже на 7 добу введення ПГЕ2 знизився у 2 рази у порівнянні з одновіковим контролем, тоді як у дорослих тварин мав незначну тенденцію до зростання. На 14 добу у молодих щурів рівень КТ залишався нижче контрольного майже в 2 рази, а до 30 доби спостерігалося значне зростання його рівня у порівнянні з контролем, що зв'язане з кальціемічною дією ПГЕ2 (Клар С., 1987), і зі стимулюючим впливом мет-енкефаліну (Слепушкин В. Д., Золоев Г. К., 1988), рівень якого також значно зріс до 30 доби експерименту. У дорослих щурів зростання КТ було значним вже до 14 доби і продовжувався на 30 добу експерименту (табл. 1), що погоджується з даними літератури про спроможність ПГЕ2 активувати остеокластну активність кісткової тканини й викликати тяжку гіперкальціемію (Слепушкин В. Д., Золоев Г. К., 1988; Akatsee T., Takahashi N., 1989). В нашому експерименті це підтверджується зрослим рівнем кальцію в сироватці крові дорослих щурів, підвищеною його екскрецією протягом всього експерименту та зниженням утримання кальцію в кістках з 7 по 30 добу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок