Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ. / сторінка 7

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Ми вивчили рівень кальцитоніну у хворих сечокам’яною хворобою, у здорових донорів - жителів Луганської області в зіставленні зі середньостатистичною нормою жителів інших регіонів.
Рівень кальцитоніну у здорових донорів - жителів Луганської області, майже у 2 рази нижче середньостатистичної норми кальцитоніну інших регіонів. А у хворих уролітіазом – у 2 рази нижче, ніж в контролі.
Клінічні дослідження хворих на СКХ дали нам можливість думати, що головними ланцюгами патогенезу уролітіазу є порушення секреції кальцитоніну й ендогенних опіоїдів, завдяки чому порушується електролітний баланс, і, в першу чергу кальцієвий гомеостаз. В світі останніх досліджень ролі кальцію в патогенезі багатьох захворювань надається велика увага.
Вирішальну патогенетичну роль в розвитку уролітіазу, на нашу думку, відіграє різке зниження базального рівня кальцитоніну на фоні підвищеної активності ендорфін -, енкефалінергичної системи з втягненням ренін-альдостеронової системи.
В зв'язку з цим висока захворюваність сечокам’яною хворобою жителів Луганської області детермінована низькою гормональною активністю кальцитоніну в популяції.
 
ЯМР-релаксація протонів тканинної води біологічних рідин в диференційній диагностиці сечокам'яної хвороби.
Слідуючим етапом нашого дослідження стало вивчення ЯМР-релаксаційних характеристик біологічних рідини у хворих сечокам'яною хворобою.
Групи, що досліджувалися включали хворих з каменем сечового міхура, локалізацією каменю в сечоводі, локалізацією каменю в нирковій мисці; двосторонньою СКХ; СКХ єдиної нирки. Хворі хронічним пієлонефритом й полікистозом розглядалися, як групи порівняння.
а- контрольна група | в- хворі
1- СКХ, камінь сечового міхура | 5- СКХ єдиної нирки
2- СКХ, камінь сечоводу | 6- хронічний пієлонефрит
3- СКХ, камінь ниркової миски | 7- полікистоз нирок
4- 2сторіння СКХ
Рис. 1 ЯМР - релаксація (повздовжня, Т1) протонів тканинної води сироватки крові хворих на ниркові захворювання.
В крові час повздовжньої релаксації Т1 у хворих СКХ з локалізацією каменю в сечоводі, 2-х сторонньої СКХ, СКХ єдиної нирки й хронічним пієлонефритом знижувався, також, як і час поперечної релаксації Т2, що характеризує появу гідрованого шару тканинної води. У хворих з локалізацією каменю в нирковій мисці й полікістозі нирки показник повздовжньої релаксації протонів тканинної води крові Т1 подовжується, тоді як час поперечної релаксації скорочується, хоча і не так значно, як в зазначених вище групах що вказує на формування кристальованної фракції води.
У хворих СКХ (камінь в нирковій мисці ) та полікистозом нирок часи повздовжньої й поперечної релаксації протонів води сироватки значно менші, ніж в контрольній групі. Зниження натрію на фоні незмінного рівня калію у цих хворих, дасть можливість іонам калію розпорядкувати структуру води з формуванням навколо себе гідрованого шару, на що вказують показники ЯМР-релаксації протонів тканинної води.
А- контрольна група | в- хворі
1- СКХ, камінь сечового міхура | 5- СКХ єдиної нирки
2- СКХ, камінь сечоводу | 6- хронічний пієлонефрит
3- СКХ, камінь ниркової миски | 7- полікистоз нирок
4- 2-сторіння СКХ
Рис. 2 ЯМР - релаксація (повздовжня, Т2) протонів тканинної води сироватки крові хворих на ниркові захворювання.
Така ж картина релаксаційнної активності в сироватці крові спостерігалася і у хворих СКХ з локалізацією каменю в сечоводі, й з 2-х сторонньою СКХ, й з СКХ єдиної нирки, що цілком співпадає з показниками натрію (зниження) і калію (норма) у цих хворих.
Час повздовжньої релаксації сироватки крові Т1 хворих на хронічний пієлонефрит збільшувався, тоді як час поперечної релаксації Т2 скорочувався, тобто є характеристика кристальованої фракції тканинної води. І це не напрочуд, бо з всіх захворювань ,що досліджувалися, це єдина нозологія, що характеризується нормальним вмістом в сироватці крові натрію, на фоні гіпокаліемії. Таким чином, натрій, як позитивно гідратуючий іон, уповільнює обмін найближчих до нього молекул води, що зумовлює тривке зв'язування тканинної води в кристальовану фракцію.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок