Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.

ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ГЕРОНТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПАНАСЕНКО Маргарита Вікторівна
УДК 577.12 - 175.446:612.014:616 - 092.4
ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ
ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.
03.00.04 - біохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідницькому центрі Луганського державного медичного університету.
Науковий керівник: Комаревцева Ірина Олександрівна, доктор медичних наук, професор, завідувачка кафедри медичної хімії Луганського державного медичного Університету
 
Офіційні опоненти: Кононенко Владислав Якович, доктор медичних наук, професор, завідувач лабораторії нейрохімії Інституту ендокринології та обміну речовин ім.В.П.Комісаренка АМН Украіни, м.Київ.
Громов Леонід Олександрович, доктор медичних наук, професор, завідувач лабораторії нейрофармакології Інституту фармакології та токсикології АМН України, м.Київ
Провідна установа: Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна НАН Украіни (відділ біохімії сенсорних і регуляторних систем).
Захист відбувся "23" вересня 1999 р. о 10 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.551.01 в Інституті геронтології АМН
України (252114, м.Київ, вул.Вишгородська, 67).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці інституту геротології
Автореферат розісланий "7"серпня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Потапенко Р. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми.Біохімічне та фізиологічне значення кальцію надто різноманітно, що обумовлює множинність клінічних проявів патології його обміну (Dzhavad-Zade S. M., Abdulaev S. Sh., 1998; Mazzocchi G., et al., 1998; Pearse S., Brown E. M., 1996).
Нирки є основним органом, регулюючим концентрацію осмотично активних речовин в крові, об’єм рідини, концентрацію кожного з іонів, кислотно-лужну рівновагу. Всі функції нирки знаходяться під нейрогормональним контролем. Сама ж нирка виробляє біологічно активні речовини, що беруть участь у підтриманні гомеостазу. Тому, будь-який патологічний процес, що зачіпає нирку, веде до зрушення гомеостазу й ланцюга патологічних зрушень в організмі в цілому. В той же час модифікація в гормональному спектрі веде до патологічних процесів в функціонуванні нирки.
Незважаючи на всебічну увагу дослідників до кальцію протягом багатьох років, революційне відкриття Brown E. і Pollak M. (1998) позаклітинних кальцій-чутливих рецепторів в нирках та інших тканинах, дозволяють розглядати кальцій в якості первинного месенджера (в доповнення до відомої його ролі вторинного внутрішньоклітинного месенджера), що розкриває нові горизонти у вивченні кальцію та його регуляторних систем.
Серед гормонів, що беруть участь в підтриманні концентрації Са++ в крові, менш всього дослідженим є кальцитонін (КТ). Найбільш явний ефект кальцитоніну полягає в пригноблюванні резорбції кістки. Кальцитонін гальмує вихід органічних речовин з кісткового матриксу, рівно як і мінеральних компонентів кістки. Це призводить до зниження рівню гідроксіпроліну, кальцію й фосфату в середовищі. Другим органом-мішенню кальцитоніну є нирки. В нирках він підвищує екскрецію кальцію, натрію й фосфату (Рябов С. І., Наточин Ю. В., 1997). Основним стимулом секреції КТ є підвищений рівень кальцію в сироватці крові. Відомо, що деякі гормони шлунково-кишкового тракту, особливо гастрін, також стимулюють секрецію КТ. Дані Купера та ін. (Cooper et al., 1971), згідно яким, секрецію КТ можна активувати пероральним прийманням кальцію, не викликаючим видимих модифікацій його концентрації в плазмі, підтверджують погляд, що [Са++] (при коливаннях в межах норми) не відноситься до числа основних сигналів секреції кальцитоніну. Існують літературні дані про вплив КТ на синтез та секрецію простагландинів й ендогенних опіоїдів (Alfaro M. J., 1997; Ormazabal M. J., et al., 1997).
Певно, окрім концентрації Са++ в крові і гормонів шлунково-кишкового тракту (ШКТ) існують й інші фактори, регулюючі рівень КТ. Синдром, що зустрічається в клініці - гіперпродукції простагландину Е2, супроводжується гіперкальциемією й розвитком нефролітіазу (Kockerling A.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОВІДНОСИН КАЛЬЦИТОНІНУ ТА ЕНДОГЕННИХ ОПІОЇДІВ ПРИ СЕЧОКАМ’НІЙ ХВОРОБІ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок