Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ АКТИВІЗАЦІЇ НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ АКТИВІЗАЦІЇ НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ АКТИВІЗАЦІЇ НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ИНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Корсікова Наталя Миколаївна
УДК 330.341.1: 338.45
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ АКТИВІЗАЦІЇ НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.02.02 –
Економіка та управління науково-технічним прогресом
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університету
ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник |
доктор економічних наук, професор
Захарченко Віталій Іванович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова,
професор кафедри економіки та управління
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Алєксєєв Ігор Валентинович,
Національний університет „Львівська політехніка”, завідувач кафедри фінансів
доктор економічних наук, професор
Бельтюков Євген Афанасійович,
Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедри економіки підприємств
Провідна установа |
Інститут економіки промисловості НАН України, відділ фінансово-економічних проблем використання виробничого потенціалу, м. Донецьк
Захист відбудеться „25” листопада 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий „ 15 ” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Моліна О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тенденції і явища, що сьогодні багато в чому визначають стан української економіки структурні і галузеві проблеми виробництва, його велику ресурсну залежність, ситуаційність економічного зростання, необхідність диверсифікованості, погрозу спаду у зв'язку з нестабільністю паливоенергетичного ринку, панування неконкурентноздатних товарів і послуг, що виробляються в країні, є, насамперед, наслідком низького рівня її науково - технологічного розвитку. Така ситуація склалася на фоні того, що в Україні все ще існують визнані у світі наукові школи, які, незважаючи ні на що, не припиняють процес генерації нових знань, технологій, інноваційного капіталу. Однією з основних невирішених проблем залишається відсутність умов для того, щоб вже існуючі науково - технологічні досягнення стали об'єктом економічних відносин. Власне, об'єднання відокремлених ланок „наука” і „виробництво”, яке спрямоване на технічну і технологічну модернізацію національної економіки, і є головною задачею інноваційної моделі, продекларованої як стратегічна мета економічної політики держави в найближчій перспективі.
Проблема формування таких механізмів завжди знаходилась в центрі уваги провідних науковців ще з часів початку розвитку промисловості, та розглядалася такими вченими як Сміт А., Солоу Р., Денісон Е., Кондорсе Ж., Кондрат'єв Н., Шумпетер Й., Фрімер К., Кларк Д., Суіте Л. В умовах трансформаційної економіки вирішенням проблеми формування ефективних механізмів, здатних забезпечити стійке економічне зростання на підставі використання досягнень науково-технічного прогресу, займались провідні вітчизняні та закордонні учені: Александрова В.П,. Амоша О.І., Алєксєєв І.В., Бельтюков Є.А., Буркинський Б.В., Глазьєв С.Ю., Грузнов І.І., Долішний М.І., Довбня С.Б., Іл’єнкова С.Д., Лапко О.О., Львов Д.С., Мазур І.І., Осіпов Ю.М., Продіус І.П., Руднєва О.В., Фатхутдінов Р.А., Фетисов Г.Г. та інші.
Проте, аналіз стану і тенденцій розвитку вітчизняної економіки дозволяє зробити висновок про те, що на даний час в Україні відсутні дієві механізми здійснення масштабних технологічних змін. Для формування технологічних систем рівня найбільш розвинених в економічному відношенні країн потрібен системний підхід при створенні організаційно-економічних механізмів, здатних не тільки продуцюювати нововведення, але й перетворювати їх в інновації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ АКТИВІЗАЦІЇ НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок