Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ПРОТОПЛАНЕТНИХ ДИСКІВ ЗА ДАНИМИ ФОТОПОЛЯРИМЕТРИЧНОГО МОНІТОРИНГУ МОЛОДИХ ЗІР

СТРУКТУРА ПРОТОПЛАНЕТНИХ ДИСКІВ ЗА ДАНИМИ ФОТОПОЛЯРИМЕТРИЧНОГО МОНІТОРИНГУ МОЛОДИХ ЗІР

Назва:
СТРУКТУРА ПРОТОПЛАНЕТНИХ ДИСКІВ ЗА ДАНИМИ ФОТОПОЛЯРИМЕТРИЧНОГО МОНІТОРИНГУ МОЛОДИХ ЗІР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,87 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І.МЕЧНИКОВА
Шаховськой Дмитро Миколайович
УДК 524.387 : 520.82
СТРУКТУРА ПРОТОПЛАНЕТНИХ ДИСКІВ ЗА ДАНИМИ ФОТОПОЛЯРИМЕТРИЧНОГО МОНІТОРИНГУ МОЛОДИХ ЗІР
Спеціальність 01.03.02 – астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у НДІ “Кримська астрофізична обсерваторія” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Грінін Володимир Павлович,
НДІ “Кримська астрофізична обсерваторія”,
провідний науковий співробітник
 
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Андронов Іван Леонідович,
Одеський національний університет ім.
І.І. Мечникова, кафедра астрономії
кандидат фізико-математичних наук
Розенбуш Олександр Eльмарович,
Кримська лазерна обсерваторія ГАО НАНУ,
заст. директора
 
Провідна установа: Київський національний університет ім.
Т.Г. Шевченка, м. Київ
Захист відбудеться “_17_“ грудня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К_41.051.04 по захисту кандидатських дисертацій при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: (65014, м. Одеса, вул. Дворянська, 2, ОНУ, Велика Фізична аудиторія)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “_12_“ листопада 2004 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат. наук С. М. Андрієвський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Існування газопилових протопланетних дисків навколо молодих зір є зараз надійно встановленим фактом. Прямі спостереження багатьох таких дисків дозволяють оцінити їхні розміри і іноді маси. Але структура дисків і фізичні процеси, що там перебігають, донедавна були предметом лише теоретичних досліджень. Дисертація присвячена дослідженню властивостей і структури протопланетних дисків молодих зір на базі спостережень, отриманих у ході програми довготривалого моніторингу зір типу UX Ori. Це є підклас молодих зір, переважно зір Ae Хербіга, з високим ступенем фотометричної змінності, яка є наслідком існування в їхніх навколозоряних газопилових дисках щільних фрагментів, так званих "хмар", які часом затьмарюють зорю. В результаті спостерігається змінність у вигляді нерегулярних мінімумів блиску. Вивчення змінності зір типу UX Ori може надати інформацію про структуру їхніх навколозоряних дисків (принаймні тих областей дисків, де локалізовані пилові хмари). При цьому просторове розрізнення, що досягається таким чином – порядку діаметра зорі. Крім того, під час мінімумів можна спостерігати розсіяне диском випромінювання без використання спеціальної коронографічної чи інтерферометричної техніки для виключення прямого випромінювання зорі. Оскільки розсіяне випромінювання утворюється у всьому обсязі (поверхні - у випадку оптично-товстого диска) навколозоряної оболонки, його характеристики, насамперед поляризація, відбивають великомасштабну структуру розподілу навколозоряної матерії та оптичні властивості частинок, що розсіюють світло. -----Це дає змогу використовувати дані фотополяриметрічних спостережень для оцінки властивостей і параметрів дисків і дослідження їхньої структури.
Актуальність роботи визначається тим, що за останні роки значно зросла увага до питань формування й еволюції планетних систем у зв'язку з відкриттям великого числа планет поза Сонячною Системою з використанням високоточних вимірів променевих швидкостей зірок, а також з вірогідною появою в найближчому майбутньому інструментів, що зроблять можливим вивчення інших планетних систем прямими методами. Першими є доступні для такого вивчення не самі планети, а протопланетні та зодіакальні диски. Серед проблем, що постають в області дослідження планетних систем, найбільшу увагу привертає розвиток теорії їх формування і ранньої еволюції. Дослідження протоплнетних дисків є важливим для перевірки і розвинення таких теорій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: СТРУКТУРА ПРОТОПЛАНЕТНИХ ДИСКІВ ЗА ДАНИМИ ФОТОПОЛЯРИМЕТРИЧНОГО МОНІТОРИНГУ МОЛОДИХ ЗІР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок